Sprzedać czy oddać potrzebującym? Polacy w Wietnamie proszą rząd o szczepionki.

i

Autor: canva.com

Dramatyczny apel Polaków z Wietnamu. Proszą o szczepionki które u nas zalegają w magazynach

2021-07-29 13:00

Polska ma problem z nadmiarem szczepionek przeciw COVID-19. Tempo szczepień spadło, kończy się ważność preparatów. Tymczasem Polacy w Wietnamie apelują o pomoc, bo dla nich szczepionek nie ma. Czy Polska powinna nadmiar szczepionek sprzedawać czy oddawać za darmo, tam gdzie taka pomoc jest niezbędna.

Dramatyczny apel Polaków z Wietnamu. Proszą o szczepionki które u nas zalegają w magazynach. W Polsce chętnych do szczepień przeciwko koronawirusowi ubywa. Loteria szczepionkowa nie zdała egzaminu. Jak piszą internauci, kto miał się zaszczepić już dawno to zrobił. Są miejsca na świecie, które przyjmą każdą liczbę szczepionek. Takim miejscem jest na przykład Wietnam. Ostatnio grupa Polaków, którzy mieszkają tam od lat, zaapelowała do polskiego rządu o pomoc, ponieważ u nich preparatów brakuje. Od kwietnia władze w Wietnamie zaczęły wprowadzać coraz większe obostrzenia. W przeciągu miesiąca od 50 zarażonych, liczba wzrosła do 10 tysięcy. W szpitalach brakuje tlenu, a wietnamski rząd izoluje ludzie w dawnych obozach pracy.

Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

Dzień z Joanną Jóźwik w Tokio

Dramatyczny apel Polaków z Wietnamu. Proszą o szczepionki które u nas zalegają w magazynach.

Ten temat postanowił poruszyć Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił Beatę Ufniarz mieszkankę Wietnamu oraz szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Ufniarz opowiedziała jak wygląda sytuacja w Wietnamie oraz apelowała do polskiego rządu o wysyłkę 200 szczepionek. W związku z sytuacją pandemii w Wietnamie powstały ogromne obostrzenia wizowe. Jeśli ktoś wyjechał z Wietnamu i chce wrócić, to jest to albo niemożliwe, albo ogromnie skomplikowane.

Ogromne mandaty i grzywny coraz bliżej - rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym

Dworczyk powiedział, że rząd pracuje nad tym, żeby w polskich konsulatach były dostępne szczepionki dla przedstawicieli Polonii. Polityk zapewnił, że Polska na szczepionkach nie straci, ponieważ do innych krajów będą odsprzedawane po cenie zakupu. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.