Czy rząd będzie chciał zmusić Polaków do szczepień?

i

Autor: canva.com Czy rząd będzie chciał zmusić Polaków do szczepień?

Rząd będzie chciał zmusić Polaków do szczepień? Czy jest to zgodne z konstytucją?

2021-07-02 12:44

Wielu Polaków sceptycznie podchodzi do szczepienia na Covid-19. Według statystyk Ministerstwa Zdrowia w maju i czerwcu liczba osób szczepiących się spadła. Czy rząd wprowadzi obowiązkowe szczepienia, jeśli tak to czy jest to zgodne z konstytucją?

Rząd będzie chciał zmusić Polaków do szczepień? Czy jest to zgodne z konstytucją? Z dnia na dzień coraz mniej osób decyduje się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Nie pomaga nawet loteria szczepionkowa, którą na wzór zachodnich krajów wprowadził polski rząd. W ostatnich dniach sytuacja pandemiczna w naszym kraju poprawiła się. Liczba zarażonych jest znacznie mniejsza, niż na przykład w listopadzie zeszłego roku. Czy rząd zdecyduję się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia? Jeśli tak, to musiałoby, to być zgodne z konstytucją. Rząd przekonuje, że jeśli się zaszczepimy, to bezpieczniej będziemy mogli się czuć przy nadchodzącej czwartej fali.

Vital Heynen CIEKAWOSTKI: wywiad z samym sobą, stupid games i swatanie zawodników - trener polskich siatkarzy zaskakuje!

Damian Durkacz: Chcę rozdawać karty po olimpiadzie

Rząd będzie chciał zmusić Polaków do szczepień? Czy jest to zgodne z konstytucją?

Artur Jarząbek postanowił zająć się tym tematem. Do swojego programu Supernova w samo południe zaprosił członka Rady Medycznej przy premierze dr. Konstantego Szułdrzyńskiego oraz konstytucjonalistę, profesor Ryszarda Piotrowskiego. Szułdrzyński stwierdził, że warto się zaszczepić. Obowiązkowość szczepień zwiększy motywację. Jeśli mam wybór to zaczynam słuchać argumentów niekoniecznie, mając kompetencje do tego, żeby rozstrzygnąć, czy te argumenty są dorzeczne, czy niedorzeczne. W sytuacji, kiedy szczepienie jest obowiązkowe, niestawienie się na szczepienie wymaga wytłumaczenia i przytoczenia jasnych argumentów dlaczego się nie zaszczepiłem.

Chorwacja zmieniła zasady wjazdu z dnia na dzień! Problemy i kolejki turystów na granicy

Piotrowski powiedział, że nie można stwierdzić, że dobro jednostki jest mniej ważne, niż dobro wspólnoty. Konstytucja w art. 68 stanowi, że każdy ma prawo do ochrony zdrowia. Nie ma takiego obowiązku w konstytucji jak ochrona zdrowia. Z punktu widzenia konsytuacji wolność jest więcej warta, niż zdrowie w tym konkretnym przykładzie. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.