wiosna

i

Autor: pixabay.com

Równonoc wiosenna 2023 - kiedy jest i co oznacza? Przesilenie wiosenne może dać w kość

2023-03-21 8:41

Na tę porę roku czeka chyba każdy! Mowa oczywiście o wiośnie, która zbliża się wielkimi krokami. Kiedy jest równonoc wiosenna w 2023 roku i co oznacza? Kiedy jest tak zwane przesilenie wiosenne i co możemy wtedy odczuwać? Szczegóły poznacie w poniższym artykule.

Równonoc wiosenna 2023, czyli inaczej zwane przesilenie wiosenne zbliża się wielkimi krokami do naszego kraju. Oznacza to tylko jedno - wiosna jest coraz bliżej! W końcu na niebie będzie więcej słońca, a temperatura zacznie być coraz bardziej przyjemna. Dodatkowo na drzewach będą pojawiły się zielone liście, a na trawnikach pojawią się pierwsze kwiaty. Kiedy wypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny? Zjawisko równonocy wiosennej, jak sama nazwa wskazuje oznacza, że dzień i noc trwają dokładnie tyle samo czasu, czyli po 12 godzin. Od tego momentu, aż do przesilenia letniego, każdy następny dzień będzie dłuższy, a noc krótsza. Równonoc wiosenna w 2023 roku zaczyna się wtedy, co astronomiczna wiosna, czyli w poniedziałek 20 marca. Co to znaczy? Czy tego dnia będziemy narzekać na gorsze samopoczucie?

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Równonoc wiosenna 2023 - DATA

Kiedy jest przesilenie wiosenne? Równonoc wiosenna w 2023 roku przypada tego samego dnia, co początek astronomicznej wiosny. Data nie jest żadną tajemnicą i jak już wspominaliśmy, nastąpi to w poniedziałek 20 marca.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy jest zmiana czasu na letni 2023? Kiedy przestawiamy zegarki?

Przesilenie wiosenne - objawy złego samopoczucia

Zawsze na przełomie pór roku, pogoda zaczyna płatać figle. Przesilenie wiosenne to okres, gdy kończy się zima, a rozpoczyna się ulubiona pora roku wielu osób, czyli wiosna. Podczas przesilenia wiosennego możemy odczuwać złe samopoczucie. Szczególnie wrażliwe na przesilenie wiosenne mogą być osoby wrażliwe na zmianę pogody, chorujące na nadciśnienie, reumatyzm, migreny, czy też astmę.

Warto również wiedzieć, że w czasie przesilenia wiosennego społeczność może odczuwać: zmęczenie, zaburzenia snu, bóle głowy i drażliwość, uczucie kołatania serca, smutek oraz rozdrażnienie i niepokój.

Którą porą roku jesteś? Rozwiąż QUIZ i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Gdzie widzisz się za 10 lat?