jesień

i

Autor: pixabay.com

MAGICZNA DATA

Równonoc jesienna 2023 to magiczna data. Sprawdź kiedy jest i co oznacza

2023-09-11 8:59

Równonoc jesienna nadchodzi wielkimi krokami. Co to właściwie jest? Kiedy się zaczyna i kiedy kończy? To magiczna data, która przypada na wrzesień i podczas której długość dnia i nocy zrównują się ze sobą. Sprawdźcie szczegóły - to warto wiedzieć!

Równonoc jesienna 2023 to ciekawe zjawisko, o którym warto mówić głośno. Co to właściwie jest i jaka jest oficjalna data? Równonoc jesienna, podobnie jak równonoc wiosenna występuje raz w roku. Wiosenna następuje zazwyczaj w drugiej połowie marca, zaś jesienna w drugiej połowie września. Podczas równonocy we wrześniu rozpoczyna się jesień, która trwa do dnia przesilenia zimowego, czyli do najkrótszego dnia w roku, gdy rozpoczyna się astronomiczna zima. Podczas równonocy jesiennej, dzień i noc trwają tyle samo, czyli w tym przypadku po 12 godzin. Warto również wiedzieć, że przez kolejne pół roku w naszej codzienności będzie dominować mrok i ciemność. Dni będą coraz krótsze, a wychodząc do szkoły i pracy będzie raczej ponuro, podobnie jak wtedy gdy będziemy wracać po południu do domu. Kiedy dokładnie jest równonoc jesienna?

ZOBACZ TAKŻE: Brunetka, blondynka, ruda - co oznacza Twój kolor włosów? Będziesz w szoku!

Czy Polacy znają flagę Polski? SZOK! Test wiedzy wśród turystów #EwelinaPyta

Równonoc jesienna 2023 - data

Kiedy dokładnie jest równonoc jesienna? W 2023 roku równonoc jesienna przypada w sobotę 23 września. Tego dnia promienie Słońca będą padać prostopadle na równik, a obie półkule będą oświetlone dokładnie pod takim samym kątem. Dzień i noc na obu tych półkulach, potrwają tyle samo, czyli po 12 godzin. To jednak nie koniec. W sobotę 23 września rozpocznie się także kalendarzowa jesień.

ZOBACZ TAKŻE: Jesień 2023 - kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień? Kiedy jest zmiana czasu?

QUIZ: Jaką porą roku jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaki masz kolor włosów?