Kto będzie miał pierwszeństwo na pasach? Na co musimy uważać?

i

Autor: canva.com Kto będzie miał pierwszeństwo na pasach? Na co musimy uważać?

Rewolucyjne zmiany w przepisach drogowych. Na co musimy uważać?

2021-05-31 12:58

Od 1 czerwca w życie wchodzi ustawa zmieniająca przepisy ruchu drogowego. Zmiany dotyczą zarówno kierowców jaki i pieszych. Zmieniają się też limity prędkości w terenie zabudowanym. Eksperci są zgodni, że to krok w dobrym kierunku, który poprawi statystyki wypadków z udziałem pieszych.

Rewolucyjne zmiany w przepisach drogowych. Na co musimy uważać? Od 1 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w prawie o ruchu drogowym. Głównym celem zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy który wchodzi na przejście będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem z wyjątkiem tramwaju. Motorniczy będzie miał obowiązek ustąpić pieszemu, tylko, kiedy ten będzie już znajdował się na pasach. Kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych, mają obowiązek, zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość. Pieszy również ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, wchodząc na przejście, oraz zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię.

Szczepienia dzieci i młodzieży. Ekspert podał możliwy termin rozpoczęcia szczepień nastolatków

Osiem wykroczeń pirata drogowego w Lesznie

Rewolucyjne zmiany w przepisach drogowych.

Artur Jarząbek w swoim programie SuperNova w samo południe postanowił poruszyć ten temat. Do rozmowy zaprosił Łukasza Zboralskiego z portalu BRD24.pl, naczelnika wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Bełchatowie nadkomisarza Marcina Kucnera oraz instruktora nauki jazdy Marka Obrębskiego. Zboralski twierdzi, że zmiana jest bardzo dobrym pomysłem, przypomina, że w większości krajów kierowca ma ustawowy obowiązek ustąpienia pieszemu mającemu zamiar przejść.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polacy w Chorzowie obronili tytuł!

Ekspert z portalu BRD24.pl twierdzi, że osoba idąca równolegle z chodnikiem i niespodziewanie wkraczająca na przejście dla pieszych, będzie winna. Osoba wchodząca na przejście musi w swoim zachowanie komunikować, że będzie chciała wejść na pasy. Przypomina, że piesi będą musieli zachowywać szczególną ostrożność, oraz zrezygnować z korzystania z telefonów i innych rozpraszaczy. Obrębski ma nadzieję, że ta zmiana wpłynie korzystnie na liczbę wypadków z udziałem pieszych. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Rewolucyjne zmiany w przepisach drogowych. Na co musimy uważać?