Przed telewizorem czy przy stole? Jak najlepiej spędzać święta Bożego Narodzenia?

i

Autor: canva.com

Przed telewizorem czy przy stole? Jak najlepiej spędzać święta Bożego Narodzenia?

2021-12-17 15:21

W każdej rodzinie są jakieś tradycje. Jedni podkładają pod obrus sianko a inny dokładają do niego jeszcze pieniądze. W każdym domu święta wyglądają trochę inaczej, ale coraz częstszym zabiegiem staje się wspólne oglądanie telewizji.Czy nowe technologie zmieniły nasze podejście do świąt oraz spotkań z rodziną?

Przed telewizorem czy przy stole? Jak najlepiej spędzać święta Bożego Narodzenia? Kevin to już tradycja w wigilię czy pierwszy dzień świąt. Ja pamiętam, że kiedyś jedna z telewizji zapowiedziała, że w te święta Kevina nie będzie, no i zaczęły się petycje i listy z prośbą o ten film. I to jest też dobre pytanie, czy naprawdę te nowe technologię zmieniły nasze podejście do świąt i spotkania z rodziną. Z badań wynika, że małżeństwa, które oglądają 3 razy w tygodniu wspólnie filmy i później o nich rozmawiają, mają znacznie niższe prawdopodobieństwo rozwodu, niż te, które tego nie robią.

Omikron: Jakie są objawy nowego wariantu koronawirusa? Jeden jest bardzo charakterystyczny!

SuperNova LIVE: Magda Bereda w szczerej rozmowie z Pawłem Wiszniewskim

Przed telewizorem czy przy stole? Jak najlepiej spędzać święta Bożego Narodzenia?

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do dyskusji zaprosił Dr Małgorzatę Bulaszewską, kulturoznawcę z Uniwersytetu SWPS oraz Ks. Janusza Chyła, proboszcza parafii w Chojnicach nazywanego też proboszczem Twittera. Bulaszewska uważa, że przepracowujemy wtedy nasze emocje. Dzieci, które nie zawsze potrafią powiedzieć co czują i jak czują, jak się do danej emocji odnoszą oraz widzimy jak reagują na to co pojawią się na ekranie, a później możemy o tym porozmawiać. Moim zdaniem wspólne oglądanie filmów zbliża.

Kraków po raz kolejny na podium. Niestety chodzi o zanieczyszczone powietrze

Chyła stwierdził, że na czas świat najlepiej byłoby wyłączyć telewizor. Święta mają w założeniu bliskość i Boga, i drugiego człowieka bywa, że powodują różnego rodzaju napięcia i zgrzyty, ponieważ ludzie nie zawsze potrafią ze sobą rozmawiać. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Przed telewizorem czy przy stole? Jak najlepiej spędzać święta Bożego Narodzenia?" on Spreaker.