Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty.

i

Autor: canva.com Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty.

Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty. To kolejna grupa zawodowa, który alarmuje - nie mamy za co żyć

2021-11-05 16:33

Nie noszą mundurów, ale pracują w policji i są coraz bardziej sfrustrowani. Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty. To kolejna grupa zawodowa, która alarmuje, że nie mają za co żyć. Tym tematem postanowił zająć się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty. To kolejna grupa zawodowa, który alarmuje - nie mamy za co żyć.Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty. Oni nie noszą mundurów, ale pracują na komisariatach czy komendach policji. Przez ich ręce przechodzą często bardzo ważne dokumenty. To oni tak naprawdę obsługują cały ten mechanizm, który nazywamy polską policją. Protesty podyktowane są po prostu niskimi pensjami. Obecnie swoje zarobki oceniają jako skandalicznie niskie. Wiele osób zarabia minimalną pensję.

Koronawirus Polska: najwięcej zakażeń od kwietnia. Mnóstwo zgonów. Pękła kolejna granica!

SuperNova LIVE: Ania Wyszkoni na naszej scenie - zobacz kulisy koncertu

Pracownicy korpusu cywilnego zapowiadają protesty. To kolejna grupa zawodowa, który alarmuje - nie mamy za co żyć

Artur Jarząbek postanowił zająć się tym tematem. Do rozmowy zaprosił przewodniczącego Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji w Bydgoszczy Zbigniewa Szmigiero oraz dziennikarza radia SuperNova Konrada Traczyka. Jest nas 25 tysięcy, długo by wymienić, czym się dokładnie zajmujemy, ale to jest cała rzesza, zaopatrzeniowców, transportowców, finansistów, informatyków pracowników informacji niejawnych naprawdę jest to ogromna rzesza, która zabezpiecza działalność policji. Zarabiamy beznadziejnie, od kilkunastu lat zabiegamy o podwyżki. Od nowego roku minimalna roku wyniesie 3010 złotych, i to jest kwota brutto. Ci młodzi ambitnie na pewno odejdą, bo mają dzieci, rodziny kredyty. Powiedział Zbigniewa Szmigiero.

SuperNova LIVE: kolejne wideo z koncertu Ani Wyszkoni - artystka tak rozgrzewała się przed wykonem [KULISY]

Traczyk powiedział, że związkowcy uważają, że rząd nie wie, czym oni się dokładnie zajmują. A zajmują się tajnymi dokumentami i mają do nich dostęp. To jest jeden z powodów dlaczego chcą zarabiać więcej. Jak by nie patrzeć zajmują się bardzo ważnymi sprawami. Ludzie słabo opłacani mają dostęp do największych tajemnic. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Czy pracownicy policji powinni zarabiać wiecej?" on Spreaker.