Praca zdalna-więcej korzyści czy strat?

i

Autor: canva.com Praca zdalna-więcej korzyści czy strat?

Praca zdalna-więcej korzyści czy strat?

2021-09-27 13:15

Badania pokazują, że większość pracowników polubiła pracę zdalną. W wielu przypadkach wykonywanie obowiązków zawodowych poza biurem nie oznacza braku jakości. Praca zdalna tak spodobała się polakom, że są oni nawet gotowi zwolnic się z obecnej pracy i poszukać pracodawców, którzy im to zapewnią.

Praca zdalna-więcej korzyści czy strat?  Są nowe badania o tym jak praca z domu wpłynęła na pracowników. Okazuje się że to co w pandemii wydawało się ciekawym rozwiązaniem i strzałem w dziesiątkę, ma też swoje ciemne strony. Nie każdy lubi tak pracować i nie każdy miał gdzie pracować, wiele osób przypłaciło to na przykład spadkiem efektywności wykonywanej pracy. Z badań wynika że około 40 procent osób pracujących w domu, nie posiadało wydzielonej przestrzeni do pracy co bezpośrednio skutkowało gorszymi wynikami. Z drugiej strony jest też grupa która nie chce wracać do biur. Te osoby to tak zwani milenialsi najczęściej są to osoby urodzone w latach 80 i 90, które dbają o swój wolny czas. Tu problem mają teraz pracodawcy, bo nie wiedzą jak ich ściągnąć z powrotem do pracy stacjonarnej.

Natalia Nykiel: bardzo ciężko jest mnie wytrącić z równowagi. Tylko dwa razy na kogoś nakrzyczałam [WYWIAD]

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zaśpiewała P.R.I.D.E na żywo! To mocny wykon

Praca zdalna-więcej korzyści czy strat?

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie supernova w samo południe. Na telefonicznym łączu Pani dr Kaja Prystupa-Rządca z katedry zarządzania akademii Leona Koźmińskiego oraz Dyrektor HR. w firmie CUSHMAN & WAKEFIELD Anna Trochim. Prystupa-Rządca na podstawie badania stwierdziła, że niemal połowa badanych uważa, że pracowali więcej, tak samo ponad połowa badanych pracowała w nadgodzinach. Pokazuje to, że wiele osób czas, który przeznaczyliby na dojazd do pracy, przeznaczali na samą pracę. Wiele osób podeszło do tego, jak do takiego przeniesienia jeden do jednego. Tak samo, jak pracowałam i komunikowałam się w biurze, tak samo robię to online. Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest praca hybrydowa, ale to wymaga zmian naszych przekonań i podstaw tego jak działamy teraz.

Nie masz ubezpieczenia? Licz się z kosztowną karą, nawet 5 tysięcy złotych!

Trochim stwierdziła, że ponad 50 procent badanych pracodawców ma problem ze ściągnięciem pracowników z pracy zdalnej do biura. Często pojawią się pytania od osób pracujących z domu, jaki jest ekwiwalent. Zaczynając od biurka i wygodnego fotela, aż po dofinansowanie do energii i internetu. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Praca zdalna-więcej korzyści czy strat? Supernova w samo południe