Ponad 4 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polsko - Białoruskiej

i

Autor: canva.com Ponad 4 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polsko - Białoruskiej

Ponad 4 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polsko - Białoruskiej

2021-09-24 11:58

Tylko w czwartek służby odnotowały 271 prób przekroczenia granicy, zatrzymano też 5 osób za pomoc w nielegalnym przedostawaniu się z Białorusi do Polski. Czy grozi nam niekontrolowana migracja? Tym tematem postanowił zając się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Ponad 4 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polsko - Białoruskiej Na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller powiedział że działanie podejmowane na granicy Polsko - Białoruskiej ewidentnie są elementem wojny hybrydowej. Jak dodał musimy podejmować takie działania aby nie doprowadzić do sytuacji pogorszenia się sytuacji na granicy. Jak twierdzą specjaliści na granicy jest teraz znacznie większy spokój. Odbywają się kontrole na wjazdach do poszczególnych miejscowości. Sprawdzanie dokumentów trwa okołu kilku sekund. Jak twierdzą mieszkańcy tego regionu kontrole nie są dla nich uciążliwe jedyne co się zmieniło to to że nikt nie plącze się im teraz na posesjach. We wrześniu zdecydowanie przedostało się przez granicę znacznie mniej imigrantów niż w sierpniu.

Magda Bereda w szczerym wywiadzie! Artystka zaprezentowała przedpremierowo Bluzę w rozmiarze L

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zaśpiewała P.R.I.D.E na żywo! To mocny wykon

Ponad 4 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polsko - Białoruskiej

Artur Jarząbek postanowił w swoim programie Supernova w samo południe dowiedzieć się co dzieje się na granicy Polsko-Białoruskiej. Do rozmowy zaprosił redaktor Agnieszkę Siewiereniuk Maciorowską z portalu Dzień Dobry Białystok. Siewiereniuk Maciorowska powiedziała po to mamy widzieć takie straszne sceny, żeby łamało się nam serce, żebyśmy w Polsce sobie skakali do gardeł, mówiąc, że jesteśmy nieczuli niewrażliwi, że nasza straż graniczna będzie miała lub już ma krew na rękach i służby białoruskie robią to cynicznie. Przerzucają nielegalnych emigrantów w takie miejsca które są dla nich niebezpieczne do przekroczenia, a nawet pomagają rozcinać im druty.

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zawładnęła sceną Radia SuperNova [KONCERT]

Nielegalni imigranci którzy zostają zatrzymani po stronie polskiej, zostają przewożeni