pogoda poniedzialek 7.06.2021

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak

Pogoda w poniedziałek 7.06.2021. Będzie ciepło i słonecznie?

2021-06-07 6:58

Po słonecznym i ciepłym weekendzie poniedziałek może przynieść jakieś niespodzianki? Czy jedna będzie słonecznie i ciepło? Synoptycy nie mają złudzeń, że pogoda może być zmienna, ale raczej powinna się ustabilizować.

Temperatura w poniedziałek wyniesie od 23 st. C do 28 st. C, więc będzie bardzo ciepło - poinformowała synoptyk Grażyna Dąbrowska. Dzień ma być bezchmurny, jedynie na wschodzie i południowym-wschodzie mogą pojawić się burze. Jak przekazała PAP synoptyk IMGW, w poniedziałek rano będzie słonecznie w całym kraju. Dopiero z upływem dnia będzie przybywać chmur. Głównie na południu, na wschodzie i niewykluczane na krańcach zachodnich pojawią się przelotne opady deszczu - powiedziała Dąbrowska. Zaznaczyła przy tym, że na wschodzie i południowym-wschodzie mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 10 mm.

 Jak podkreśliła, w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych będzie coraz cieplej. Na termometrach o godz. 10. zobaczymy od około 15 st. C. do nawet 20 st. C. Temperatura będzie wzrastać - w dzień ma być bardzo ciepło.

 "Temperatura w ciągu dnia wzrośnie nam od 23 st. C do 28 st. C, więc będzie bardzo ciepło. Tylko nad morzem i rejonach podgórskich Karpat od 18 st. C do 22 st. C." - dodała Grażyna Dąbrowska. W poniedziałek będzie wiało słabo i umiarkowanie z kierunków północnych.

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku