wiosna, pogoda

i

Autor: pixabay.com

Pogoda na święta wielkanocne 2023. Czy sprawdzi się przysłowie "kwiecień - plecień"?

2023-04-03 8:07

Do świąt wielkanocnych pozostało niewiele czasu, dlatego nic dziwnego, że Polacy zastanawiają się jaka będzie wtedy pogoda. Czeka nas dużo słońca i przyjemna temperatura? A może sprawdzi się przysłowie “kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”? Sprawdź prognozę pogodny na Wielkanoc 2023.

Czy święta wielkanocne będą ciepłe? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, a wszystko dlatego że Wielkanoc 2023 zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak do nich dojdzie, wierni obchodzą 40-dniowy post, podczas którego w każdy piątek udają się na Drogę Krzyżową do kościoła. Na tydzień przed Wielkanocą, w kościele jest Niedziela Palmowa, gdzie upamiętnia się wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Kilka dni później, dokładnie w Wielki Czwartek odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Pachalne. Następnie Wielki Piątek w Kościele katolickim jest dniem upamiętniającym mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu, a w Wielką Sobotę rano święci się pokarmy, natomiast wieczorem odprawiana jest Liturgia Światła. W niedzielę jest Wielkanoc i tego dnia Polacy wybierają się w odwiedziny do swoich bliski. Jaka będzie pogoda na święta wielkanocne?

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Pogoda na Wielkanoc 2023

Jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2023? Będzie ciepło czy zimno? Długoterminowa prognoza pogody mówi, że tegoroczna Wielkanoc 2023 będzie raczej chłodna. Spodziewane są opady deszczu, a temperatura ma sięgać około 6-10 stopni Celsjusza. Według synoptyków, tegoroczny kwiecień będzie wyjątkowo chłodny, a na przełomie pierwszej i drugiej dekady miesiąca możemy spodziewać się przymrozków w szczególności w regionach podgórskich oraz na Suwalszczyźnie. Pamiętajmy jednak, że pogoda lubi płatać figle, więc może pierwsza prognoza pogody na Wielkanoc 2023 się nie sprawdzi.

ZOBACZ TAKŻE: Przerwa świąteczna Wielkanoc 2023. Kiedy jest wolne w szkole na święta?

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?