PIT

i

Autor: Canva

PIT 2023 - do kiedy pracodawca musi wysłać podatnikom? Jest data!

Deklaracja PIT-37 dotyczy każdej osoby, która w ubiegłym roku otrzymała dochód w oparciu o umowę o pracę, dzieło bądź zlecenie. Wiele osób poszukuje zatem odpowiedzi, do kiedy pracodawca musi wysłać PIT podatnikom w 2023 roku. Czasu zostało niewiele!

Szukacie informacji, do kiedy pracodawca musi wysłać PIT? Dobrze trafiliście! Coraz więcej osób otrzymuje PIT-37 do rozliczenia czy to online czy u księgowej, a wy go jeszcze nie macie? Nie ma co panikować! Zgodnie z obowiązującymi zasadami pracodawcy mają jeszcze czas, by przekazać wam odpowiednie dokumenty, ale warto jednak wiedzieć, że pozostało go niewiele. Pracodawca powinien wykonać aż trzy kopie deklaracji PIT-11. Pierwszą dla urzędu skarbowego, drugą dla pracownika, a trzecią dla siebie. Pracownik może otrzymać egzemplarz w formie papierowej, ale również elektronicznej. Czas wystawienia go przez pracodawcę jest jasno określony. Termin oddania deklaracji do odpowiedniego względem miejsca zamieszkania pracownika urzędu skarbowego to 31 stycznia. Więcej czasu pracodawca ma na wysłanie PIT-u pracownikowi.

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

Do kiedy pracodawca musi wysłać PIT?

W przypadku rozliczenia PIT za 2022 rok pracodawca ma obowiązek wysłać formularz PIT-11 do urzędu skarbowego do końca stycznia 2023, natomiast do pracownika do końca lutego, czyli w przypadku 2023 roku, który jest nieprzestępny, do 28 lutego.

Sonda
Czy rozliczyłeś/aś już swój PIT?