pieniądze

i

Autor: pexels

PIENIĄDZE DLA MAŁŻEŃSTW

Pieniądze dla małżeństw. Jakie wymagania trzeba spełnić? Pary mogą otrzymać nawet 8 tysięcy złotych!

2024-02-23 13:54

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale kiedy ma się je na koncie lub w portfelu, żyje się łatwiej. Okazuje się, że wkrótce wiele małżeństw może otrzymać zastrzyk gotówki od rządu, lecz jest jedno "ale". Pary będą mogły otrzymać nawet 8 tysięcy złotych, jednak wszystko zależeć będzie od ich małżeńskiego stażu. Sprawdźcie szczegóły.

Pieniądze dla małżeństw to nowy pomysł rządu, o którym wspominano już w 2023 roku. Teraz temat powrócił, dlatego nic dziwnego, że wszyscy zastanawiają się o co chodzi w nowym świadczeniu 500 plus dla małżeństw. Nie od dziś wiadomo, że najhuczniej obchodzi się w naszym kraju tak zwane "złote gody". W Polsce małżeństwa z 50-letnim stażem otrzymują od prezydenta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i często w gminach odbywają się uroczyste obchody. Teraz okazuje się, że może się to zmienić, a wszystko za sprawą petycji, która wpłynęła do sejmu jeszcze w 2023 roku i jak podaje "Fakt" jest obecnie procedowana w komisji senackiej. Co ciekawe, autorzy petycji uważają, że byłoby to nie tylko uznanie dla wieloletnich małżeństw, ale dzięki takiemu świadczeniu ich sytuacja materialna mogłaby się poprawić. Wiemy, które pary mogłyby dostać najwięcej pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE: Od 50 lat nikt nie nazwał tak dziecka w Polsce. To imię nadano tylko jednej osobie

Co MŁODZIEŻ sądzi o STARYCH ludziach?! STARZY VS MŁODZI | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Pieniądze dla małżeństw z wieloletnim stażem

Sprawę związaną z pieniędzmi dla małżeństw z wieloletnim stażem przybliżył "Fakt", który podał do informacji publicznej, że komicja senacka prowadziła w tej sprawie rozmowę 31 stycznia 2024 roku. Wywiadu dla dziennika udzieliła Jolanta Piotrowska z Koalicji Obywatelskiej, która uważa, że należy uhonorować pary z wieloletni stażem, gdyż są one wzorem dla społeczeństwa. Co ciekawe, sprawa o nowym świadczeniu została skierowana do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wysokość świadczenia ma być uzależniona od długości stażu. Nowy projekt zakłada, że małżeństwa otrzymają:

  • 5 tysięcy złotych - za 50 lat małżeństwa,
  • 5,5 tysięcy złotych - za 55 lat małżeństwa,
  • 6 tysięcy złotych - za 60 lat małżeństwa,
  • 6,5 tysięcy złotych - za 65 lat małżeństwa,
  • 7 tysięcy złotych - za 70 lat małżeństwa,
  • 7,5 tysięcy złotych - za 75 lat małżeństwa,
  • 8 tysięcy złotych - za 80 lat małżeństwa.
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem nowego świadczenia dla małżeństw?