księżyc, pełnia księżyca

i

Autor: pixabay.com

PEŁNIA KSIĘŻYCA

Pełnia Księżyca w sierpniu 2023 zaświeci dwa razy. Kiedy oglądać Pełnię Księżyca Jesiotrów?

2023-08-28 15:25

Sierpniowa Pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami. Jak się jednak okazało, w tym miesiącu Srebrny Glob pojawi się w pełnej okazałości aż dwa razy! Kiedy oglądać Pełnię Księżyca, która w sierpniu nazywana jest Pełnią Jesiotrów? Skąd wzięła się jej nazwa? Odpowiadamy!

Kiedy Pełnia w sierpniu? To interesuje wiele osób. W końcu cudownie jest podziwiać w lato Srebrny Glob w całej okazałości, a teraz okazuje się, że taką okazję będziemy mieli aż dwa razy! Nie tylko w lipcu pojawią się na niebie dwie Pełnie Księżyca. To niesamowite zjawisko będzie może podziwiać także w sierpniu nie tylko na początku miesiąca, ale także pod koniec. Wydawałoby się, że każda Pełnia Księżyca to po prostu pełnia, jednak tak nie jest. Każda z nich ma swoją nazwę, a sierpniowe widowisko od lat nazywa się Pełnią Księżyca Jesiotrów. Skąd wzięła się ta nazwa? Okazuje się, że przydomek nadało dawniej północnoamerykańskie plemiona rybackie i pochodzi on od licznego występowania wędrownych ryb w sierpniu, czyli jesiotrów. Zjawisko w tym miesiącu nazywane jest także Pełnią Zielonej Kukurydzy, Zbożową i Czerwoną od czerwonego odcienia, który pojawia się często pod wpływem wieczornej, letniej mgły.

Czy plaża nudystów odstrasza Polaków? Opalanie topless #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca sierpień 2023 - DATY

Kiedy jest najbliższa Pełnia Księżyca w sierpniu? Okazuje się, że to całkiem niedługo. To piękne zjawisko będzie można podziwiać w tym miesiącu nie raz, ale aż dwa razy! Pierwsza Pełnia Księżyca pojawiła się 1 sierpnia o godzinie 20:33 czasu polskiego, druga zaś zabłyśnie na niebie 31 sierpnia o godzinie 03:37. Zjawisko będzie odczuwane nie tylko w pełnej fazie Księżyca, ale także kilka dni przed i kilka dni po. Niektóre osoby mogą mieć problemy ze snem, ze względu na świetlisty blask. Co ciekawe dawniej wierzono, że gdy postawi się na parapecie szklankę z wodą, światło Księżyca będzie się odbijać i problemy ze snem pójdą w niepamięć.

ZOBACZ TAKŻE: Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z lecącymi i stojącymi bocianami

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?