Pełnia Księżyca

i

Autor: canva

PEŁNIA KSIĘŻYCA

Pełnia Księżyca w marcu 2024. Kiedy jest Robaczy Księżyc?

2024-03-22 14:08

Marcowa Pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami. Już w drugiej połowie miesiąca będziemy świadkami Robaczego Księżyca. Oznacza to tylko jedno - wiosna coraz bliżej. Kiedy oglądać Pełnię Księżyca w marcu na niebie? Tego zjawiska nie można przegapić!

Pełnia Robaczego Księżyca zbliża się wielkimi krokami. Kiedy zaświeci księżyc w marcu 2024? Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a oznacza to tylko jedno. Dni powoli stają się coraz dłuższe, a przyroda budzi się do życia. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki liści, trawa zaczyna robić się zielona, a w powietrzu czuć wiosenne powietrze. Jak co miesiąc, na niebie pojawi się zjawisko od którego ciężko oderwać wzrok. Mowa o Pełni Księżyca, która mimo iż ładnie wygląda, powoduje problemy ze snem. Jej aurę możemy czuć nie tylko w dniu, kiedy przypada maksimum zjawiska, ale także kilka dni przed, a nawet kilka dni po Pełni Księżyca. Najbliższa, marcowa pełnia określana jest mianem Pełni Robaczego Księżyca. Inne nazwy zjawiska pojawiającego się na marcowym niebie to Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Skrzypiąca Pełnia, Klonowa lub Sokowa Pełnia Księżyc.

Największe skandale na Oscarach | To Się kręci #31

Pełnia Księżyca marzec 2024 - DATA, GODZINA

Kiedy jest najbliższa Pełnia Księżyca w marcu? Okazuje się, że to całkiem niedługo. Zjawisko będzie można podziwiać w tym miesiącu w poniedziałek 25 marca. Warto wiedzieć, że maksimum Pełni Księżyca nastąpi o godzinie 08:01 rano. Zarówno dzień przed Pełnią, jak i dzień po maksimum zjawiska, niektóre osoby mogą mieć problemy ze snem, ze względu na świetlisty blask Księżyca. Czy wiesz, że dawniej wierzono, że gdy postawi się na parapecie szklankę z wodą, światło Księżyca będzie się odbijać i problemy ze snem pójdą w niepamięć?

ZOBACZ TAKŻE: Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z lecącymi i stojącymi bocianami

Robaczy Księżyc - ZNACZENIE

Co oznacza Robaczy Księżyc? Każda Pełnia Księżyca ma swoją nazwę. Zjawisko występujące na niebie w marcu określa się nazwą Robaczy Księżyc. Nazwę ostatniej zimowej pełni wymyślili Rdzenni Amerykanie od śladów pozostawionych przez robaki, np. dżdżownice, które pojawiają się w świeżo rozmarzającej ziemi.

Kuchnia polska: My podajemy potrawę, a Ty zgadujesz skąd pochodzi

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi oscypek?