zegar

i

Autor: pixabay.com

ZMIANA CZASU

Zmiana czasu na letni 2024. Kiedy i jak przestawiamy zegarki?

2024-03-28 8:39

Zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie, co chwilę budzi ogromne kontrowersje. Jedni narzekają, że przestawianie wskazówek zegara negatywnie wpływa na ich codzienność, a dla innych zmiana "jest bo jest". Kiedy w 2024 roku zmieniamy czas na letni? To już niedługo!

Kiedy jest zmiana czasu na letni 2024? Zastanawiają się Polacy. Okazuje się, że data ta, zbliża się wielkimi krokami. Zmiana czasu w Polsce to temat bardzo kontrowersyjny. Jednym bardzo to przeszkadza, a inni uznają to za coś, co dzieje się od lat i tak ma po prostu być. Czy wiesz, że jednym z głównych argumentów za zmianą czasu jest oszczędność energii? Zwolennicy tej teorii twierdzą, że przechodząc na czas letni, wydłużamy "dzień roboczy" i korzystamy z naturalnego światła słonecznego, co z kolei prowadzi do mniejszego zużycia sztucznego oświetlenia i w efekcie mniejszego zużycia energii. W teorii ostatnia zmiana czasu w Polsce miała mieć miejsce w marcu 2021 roku i to wtedy mieliśmy po raz ostatni zmieniać czas z zimowego na letni, jednak tak się nie stało. Kiedy przestawiamy zegarki w marcu? To trzeba wiedzieć!

Michał Szpak ponownie debiutuje. Mówi o swoim udziale w "The Voice of Poland"!

Zmiana czasu na letni - w którą stronę wskazówki zegara?

Kiedy zmiana czasu na letni 2024? Data ta zbliża się wielkimi krokami. Tej wiosny zmiana czasu nastąpi w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca 2024. Wówczas wskazówki zegara przesuniemy o jedną, pełną godzinę do przodu, czyli z godziny 2:00 na 3:00 w nocy. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do zegarów wiszących na ścianach lub tych tradycyjnych na rękę, zegarki w smartfonach powinny przestawić się automatycznie. Mimo wszystko warto być czujnym.

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Czy rozpoznajesz te postacie z kreskówek? Mało kto zdobędzie 12/12 punktów!