pełnia księżyca

i

Autor: canva.com

PEŁNIA W KWIETNIU

Pełnia Księżyca w kwietniu 2024 ma wyjątkowe znaczenie. Wiemy kiedy na niebie pojawi się Różowy Księżyc!

2024-04-24 10:00

Każdej nocy, niebo otwiera przed nami swoje tajemnice, ale nie ma chyba nic bardziej urzekającego niż Pełnia Księżyca. To magiczne zjawisko, które od wieków fascynuje ludzi na całym świecie, niebawem ponownie pojawi się na niebie. W kwietniu 2024 roku będziemy podziwiać Różowy Księżyc.

Pełnia Księżyca w kwietniu 2024. Kiedy jest Różowy Księżyc? Pełnia Księżyca to moment, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdują się w linii prostej, a Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce, co sprawia, że jego cała oświetlona strona jest widoczna z naszej planety. To wówczas Księżyc prezentuje się nam w całej swej okazałości, rozświetlając nocne niebo swoim blaskiem. Niestety gdy na niebie błyszczy Srebrny Glob, wiele osób ma problemy ze snem i często noc podczas pełni jest nocą nieprzespaną. Podobno można temu zaradzić sposobem, którego dawniej używali nasi przodkowie. Na parapecie wystarczy postawić szklankę z wodą, a wtedy jej blask będzie odbijał się w inną stronę. Czy to faktycznie pomaga? Tego nie wiemy, ale zawsze warto spróbować. Kiedy w kwietniu jest Pełnia Księżyca? Data to żadna tajemnica!

ZOBACZ TAKŻE: Nazwy Pełni Księżyca. Wiedziałeś, że w każdym miesiącu Srebrny Glob nazywa się inaczej?

Doda już tak nie wygląda! Postawiła na krótkie włosy i grzywkę

Pełnia Księżyca kwiecień 2024 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w kwietniu? To już całkiem niedługo! Zjawisko będzie można podziwiać w tym miesiącu w środę 24 kwietnia, a jego maksimum nastąpi o godzinie 1:51 w nocy. Zarówno dzień przed Pełnią, jak i dzień po maksimum zjawiska, niektóre osoby mogą mieć problemy ze snem, ze względu na świetlisty blask Księżyca. 

Warto również wiedzieć, że kwietniowa Pełnia Księżyca ma również także inne nazwy. Mowa o Różowej Pełni Księżyca, a także o Pełni Kiełkującej Trawy, Jajecznej lub Rybnej. Zaskoczeni?

ZOBACZ TAKŻE: Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z lecącymi i stojącymi bocianami

Dokończ piosenki Golec uOrkiestra

Pytanie 1 z 9
Pole pole łyse pole ale mam już plan. Pomalutku...