OGROMNY SUKCES zbiórki na Telefon Zaufania! W kilka godzin URATOWANO jego dalsze działanie

i

Autor: Pixabay.com

OGROMNY SUKCES zbiórki na Telefon Zaufania! W kilka godzin URATOWANO jego dalsze działanie

2022-01-18 11:28

Autor zbiórki na Telefon Zaufania może przecierać oczy ze zdumienia. W kilka godzin URATOWANO jego dalsze działanie. Na ten moment, mimo, że do końca zbiórki zostało 29 dni - uzbierano blisko MILION złotych.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaapelowała w poniedziałek do premiera Mateusza Morawieckiego o współfinansowanie przez rząd telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 -111. Podkreśliła, że przez 13 lat dzieci potrzebujące pomocy skontaktowały się z linią ponad 1,4 mln razy. 

"Ten telefon będzie w tej chwili działał przy Rzeczniku Praw Dziecka. Myślę, że to jest ta instytucja, która powinna się (tym) zajmować i zajmuje"

- powiedział we wtorek (18 stycznia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Na portalu zrzutka.pl założono zbiórkę na dalsze funkcjonowanie Telefonu Zaufania. Cel – 350 tys. zł, pozwalający na ograniczone, ale jednak dalsze funkcjonowanie infolinii, został przekroczony chwilę po godz. 23. Zbiórka trwa nadal. Jeśli uda się zebrać 1 mln zł, to te pieniądze umożliwią roczne działanie infolinii 116 111 całodobowo, w wariancie 6 stanowisk w dzień i 3 w nocy.

Stan na 18 stycznia (godz. 11:00) to 968 244 zł z 1 000 000 zł.

AKTUALIZACJA 12:20

Udało się uzbierać całą kwotę - okrągły milion złotych! 

OGROMNY SUKCES zbiórki na Telefon Zaufania! W kilka godzin URATOWANO jego dalsze działanie

i

Autor: zrzutka.pl

Uratujmy dzieci, które być może będą żyć tylko dlatego, że na czas dodzwonią się i dostaną pomoc. Pomoc oferowaną przez profesjonalistów. Może dzięki temu nie rzucą się pod pociąg.

- czytamy na zrzutce. 

116-111 to linia, którą powołało w 2008 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zobowiązań Polski wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej. Decyzją MSWiA i Urzędu ds. Komunikacji Elektronicznej prowadzenie tego telefonu powierzono Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pod koniec ubiegłego roku Fundacja dowiedziała się, że w roku 2022 r. nie może liczyć na wsparcie państwa.

Burza śnieżna w Krakowie
Źródło: OGROMNY SUKCES zbiórki na Telefon Zaufania! W kilka godzin URATOWANO jego dalsze działanie