kaloryfer

i

Autor: pixabay.com

ZIMNO W BLOKACH

Sezon grzewczy 2023 od kiedy i ile trwa? Kiedy będą grzać kaloryfery?

2023-10-17 14:14

Mamy październik, a co za tym idzie? Oczywiście zmiana pogody, niższa temperatura i chłodniejsze dni. Wiele osób zastanawia się, kiedy rusza sezon grzewczy 2023 i do kiedy dokładnie będą grzać kaloryfery w blokach mieszkalnych. Sprawdźcie szczegóły.

Od kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Odpowiedzi na takie pytanie poszukuje obecnie niejeden mieszkaniec Polski. Nadeszła jesień, a wraz z nią zmiana pogody. Po upalnym lecie i słonecznych, ciepłych dniach września, nie ma już ani śladu. W Polsce królują szare i pochmurne dni, a w niektórych zakątkach ciągle pada deszcz. Polacy musieli wymienić garderobę na nieco cieplejszą i zamiast koszulek z krótkim rękawem, wychodzą na ulicę w grubszych bluzach, a nawet w kurtkach. Pogoda za oknem nie napawa optymizmem, dlatego w blokach również zaczyna robić się chłodno. Kiedy rusza sezon grzewczy 2023? Od kiedy do kiedy będą grzać kaloryfery?

Morawiecki i Kaczyński najmądrzejszymi politykami?! Polacy odpowiadają

Sezon grzewczy 2023/24 - od kiedy do kiedy?

Kiedy zaczną grzać? Kiedy kaloryfery będą ciepłe? Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. Firmy dostarczające ciepło do bloków mieszkalnych, świadczą usługi zazwyczaj od 1 września do 31 maja, jednak nie ma to wpływu na ciepłe kaloryfery. Ze względu na brak precyzyjnych przepisów, o grzaniu decydują spółdzielnie i zarządcy, lecz przyjmuje się, że sezon rusza wtedy, gdy temperatura na dworze w nocy, przez trzy dni z rzędu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Niestety w 2023 roku ze względu na rosnące ceny i kryzys energetyczny, sezon grzewczy może zostać uruchomiony później. Należy pamiętać, że o rozpoczęciu sezonu grzewczego 2023/2024 decydują zarządcy budynków.

ZOBACZ TAKŻE: Od listopada mandat za brak płynu do spryskiwaczy w bagażniku. O co chodzi?

Sonda
Masz już ciepłe kaloryfery?
Listen to "Palić wszystkim...poza oponami" on Spreaker.