Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna wrócić?

i

Autor: canva.com

Obowiązkowa służba wojskowa powróci? Te słowa zaskoczą młodych ludzi!

2021-07-29 8:58

Mamy niewiele ponad 107 tys. żołnierzy w Polsce. Na tle Europy to średnio. Pytanie, czy nie czas powrócić do zasadniczej służby wojskowej. Tym tematem postanowił zająć się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna wrócić? Armia, którą mamy obecnie liczy około 100 tys. żołnierzy. To niewiele jak spojrzymy na inne kraje z Europy. Dla porównania Rosja ma milion żołnierzy, a Francja 270 tys. żołnierzy. Mamy więc problem z liczebnością armii, mamy też problem z rezerwami. Rodzi się, więc pytanie czy nie należy przywrócić zasadniczej służby wojskowej. 24 lipca 2021 roku szef MON napisał na swoim Twitterze, W I półroczu 2021 roku do zawodowej służby wojskowej powołano aż o 42 procent więcej rekrutów, niż w tym samym okresie 2020 roku. Jak się okazuje to i tak za mało. W samej europie są większe i liczniejsze wojska. Czy mamy czego się bać?

Mistrz Olimpijski narzeka na cenzurę w Tokio. Nie mógł założyć... maski z kotem!

B.R.O o współpracy z Ekipą i swoim nowym singlu

Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna wrócić?

Artur Jarząbek postanowił porozmawiać na ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do debaty zaprosił prezes fundacji Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego generała Bogusława Pacekę. Po pierwsze o potędze armii świadczy nie tyle liczba posiadanych żołnierzy co stan posiadanych zdolności militarnych. Ale ta liczba żołnierzy też jest ważna, to prawda, tylko pomysł na powrót do zasadniczej służby wojskowej wymaga głębokiego przemyślenia. Wszyscy, którzy pamiętają czasy zasadniczej służby woskowej, muszą wiedzieć, że były to czasy, które robił armii bardzo źle. W każdy roku uciekało z sił zbrojnych od 10 do 12 tysięcy żołnierzy, i to były liczby rejestrowane, kilka razy więcej uciekało na krótko i żadne statystyki tego nie było, podsumował generał Bogusław Pacek.

Kup dom w najpiękniejszym włoskim mieście! Cena: 2 euro

Gdyby naprzeciwko polskiej armii stanęła by cała armia Federacji Rosyjskiej no to takie przykłady są niewłaściwe, bo dzisiaj nawet o wiele większe państwa, niż Polska miałyby problem, żeby stanąć do walki z Rosją powiedział Pacek. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.