Nowy Ład będzie rozdawał pieniądze? 12 tys. za opiekę nad dzieckiem.

i

Autor: canva.com Nowy Ład będzie rozdawał pieniądze? 12 tys. za opiekę nad dzieckiem.

Nowy Ład będzie rozdawał pieniądze? 12 tys. za opiekę nad dzieckiem.

2021-05-18 12:49

Zjednoczona Prawica przedstawiła program, który według rządzących ma odbudować gospodarkę po pandemii. Nowy Ład to program polityków PiS, który przewiduje zmiany i inwestycje w wiele obszarów, m.in. rodzinę, zdrowie czy energetykę.

Nowy Ład będzie rozdawał pieniądze? 12 tys. za opiekę nad dzieckiem. W sobotę 15 maja, politycy PiS zaprezentowali program Polskiego Ładu. Zmiany mają poprawić sytuacje naszego kraju i odbudować gospodarkę po pandemii. Plan na zdrowie, uczciwa praca, godna płaca, dekada rozwoju, rodzina i dom w centrum życia. To tylko kilka podpunktów z sobotniego wystąpienia. Rządzący planują między innymi przeznaczyć 12 tysięcy złotych na drugie, trzecie i kolejne dziecko pomiędzy pierwszym a 3 rokiem życia. Chcą w ten sposób wspomóc rodziców. Kwota ta miałaby być przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z opieką dziecka. W sieci często możemy zobaczyć komentarze, które mówią o braku pomocy rodzinom w średnim wieku lub parom, które cierpią na niepłodność. Pod wielkim zapytanie staje również 500 plus, pojawiły się głosy, że jeśli plany Polskiego Ładu dojdą do skutku, to nie będzie podwyżki na zapowiadane 700 plus.

Euro 2021 - GRUPY, TERMINARZ, TABELA, GDZIE, POLSKA. Kiedy i z kim gramy na Euro?

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

12 tysięcy za opiekę nad dzieckiem?

W programie SuperNova w samo południe Artur Jarząbek poruszył temat obiecanych 12 tysięcy na drugie, trzecie i kolejne dziecko. Do rozmowy zaprosił wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbarę Sochę oraz dziennikarza ekonomicznego z Super Expressu Mateusza Albina. Pani wiceminister stwierdziła, że najbardziej trudnym i wymagającym okresem dla rodziców, jest okres pierwszych trzech lat. I podkreśla, że obecny system dobrze zabezpiecza 1 rok po urodzeniu, chodzi między innymi o płatne urlopy rodzicielskie i świadczenia, niestety w drugim i trzecim roku wsparcie jest na niewystarczającym poziomie. Barbara Socha potwierdziła również, że sprawa waloryzacji 500 plus będzie odłożona, jeśli wejdą założenia Polskiego Ładu.

"Polski certyfikat szczepionkowy" nieważny za granicą? Planując urlop możesz mieć problem

Albin podkreśla, że nie wszyscy będą mogli skorzystać z tych 12 tys. Trzeba się będzie zmieścić w bardzo sprecyzowanym okienku i mieć odpowiednią liczbę dzieci, jeśli ktoś ma jedno dziecko i liczył na waloryzację 500 plus, bo ono traci na wartości, no to nic z tego nie będzie. Całej rozmowy SuperNova w samo południe możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Nowy Ład będzie rozdawał pieniądze? 12 tys. za opiekę nad dzieckiem.