Sklep

i

Autor: Pixabay

Niedziela handlowa 2 kwietnia. Czy w Niedzielę Palmową są otwarte sklepy?

2023-03-30 10:54

W niedzielę 2 kwietnia 2023 roku w kalendarzu widnieje święto, jakim jest Niedziela Palmowa. Tego dnia wierni idą do kościoła by poświęcić palmy i powspominać uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, jako Mesjasza Króla. Czy tego dnia otwarte są sklepy? Czy w Niedzielę Palmową 2023 zrobimy zakupy?

Czy 2 kwietnia 2023 roku jest niedziela handlowa? Wraz z nadejściem nowego miesiąca, Polacy zaczynają zadawać sobie pytania odnośnie zakazu handlu. Kiedy jest niedziela handlowa w kwietniu? Czy zrobimy zakupy 2 kwietnia? Niedzielny zakaz handlu od dłuższego czasu jest sporym utrudnieniem dla wielu Polaków. Ci którzy nie mogą zrobić zakupów na tygodniu, w niedzielę gdy sklepy są zamknięte muszą się naprawdę nakombinować. Choć ograniczenie handlu w niedzielę obowiązuje już od 5 lat, to zasady jak to funkcjonuje wciąż nie są wszystkim jasno znane. Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę 2 kwietnia 2023 w kalendarzu wypada Niedziela Palmowa. Czy w związku ze świętem kościelnym tego dnia sklepy będą zamknięte? Znamy odpowiedź!

Polacy grają w Kamień, Papier, Nożyce - EwelinaPyta

2 kwietnia niedziela handlowa - czy sklepy są otwarte?

Czy 2 kwietnia jest niedziela handlowa? W kwietniu 2023 roku jest aż 5 niedziel. Czy w takim razie któraś z nich to niedziela handlowa? Okazuje się, że tak! W tym miesiącu będą a dwie niedziele handlowe, które przypadają 2 kwietnia 2023 roku - niedziela bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy i 30 kwietnia 2023 roku - jak mówi ustawa: ostatnia niedziela przypadająca w czterech miesiącach - styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na święta wielkanocne 2023. Czy sprawdzi się przysłowie "kwiecień - plecień"?

Gdzie zrobić zakupy 2 kwietnia?

W niedzielę 2 kwietnia sklepy będą otwarte, więc Polacy będą mogli zrobić zakupy w galeriach handlowych, dużych marketach, sklepach z ubraniami, a także małych sklepach spożywczych.

Sonda
Robisz zakupy w niedziele handlowe?