Nie zjemy, bo się nie zaszczepiliśmy. Pierwsza restauracja w Polsce otwarta tylko dla zaczepionych

i

Autor: canva.com Nie zjemy, bo się nie zaszczepiliśmy. Pierwsza restauracja w Polsce otwarta tylko dla zaczepionych

Nie zjemy, bo się nie zaszczepiliśmy. Pierwsza restauracja w Polsce otwarta tylko dla zaszczepionych

2021-10-14 13:13

W Warszawie działa pierwsza w Polsce restauracja, do której wejść mogą tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy lub osoby które wykonały test maksymalnie do 48 godzin wcześniej. Właściciel stwierdził, że pomysł narodził się kiedy podróżował po Europie i wszędzie wymagano od niego certyfikatu szczepionkowego. Jak sam stwierdził czuł się w tych miejscach bardziej bezpiecznie.

Nie zjemy, bo się nie zaszczepiliśmy. Pierwsza restauracja w Polsce otwarta tylko dla zaszczepionych. W Europie to już prawie norma. Nie jesteś zaszczepiony, nie wejdziesz do restauracji, kina, czy hotelu. W Polsce jako pierwszy na taki ruch zdecydował się właściciel restauracji Der Elefant. Głównym założeniem właściciela było stworzenie miejsca, w którym goście będą mogli czuć się dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Ten pomysł budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy szczepień uważają, że jest prosta droga do segregacji sanitarnej. W Polsce nie obowiązują jeszcze przepisy, które miałyby ograniczać lub zakazywać korzystanie z między innymi z restauracji, kin, czy hoteli osobom, które się nie zaszczepiły.

SuperNova LIVE: Roksana Węgiel w przepięknych zdjęciach zza kulis! [GALERIA]

SuperNova LIVE: Marcin Maciejczak w utworze Ciepły front! Koniecznie musisz to zobaczyć

Nie zjemy, bo się nie zaszczepiliśmy. Pierwsza restauracja w Polsce otwarta tylko dla zaszczepionych

Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe postanowił poruszyć ten temat. Do rozmowy zaprosił Artura Jarczyńskiego, właściciela pierwszej w Polsce restauracji, do której osoby bez certyfikatu nie wejdą oraz dyrektor Departamentu Orzecznictwa i Legislacji w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych Monikę Krasińską. Jarczyński stwierdził, że nie widzi zmiany w ruchu restauracji. Jak to wprowadziliśmy to mieliśmy okazję gościć wyjątkowo wytworne towarzystwo. W restauracji czułem się jak na koncercie galowym w filharmonii. Goście byli bardzo zadowoleni i dziękowali nam, że stworzyliśmy takie miejsce, w którym czują się bezpiecznie i oczywiście dużo pochwał.

Jarosław Kaczyński REZYGNUJE ze stanowiska w rządzie! Powiedział, KIEDY odejdzie

Krasińska uważa, że firmy i podmioty które chcą zadbać o swoich klientów, funkcjonować i utrzymywać ludzi na rynku pracy, powinni mieć narzędzia do tego aby skutecznie zabezpieczać interesu swoich pracowników i swoich klientów. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Pierwsza restauracja w Polsce otwarta tylko dla zaczepionych Supernova w samo południe