Nie zaszczepisz się, będziesz płacił za swoje leczenie - nowy pomysł senatora partii Polska 2050

i

Autor: canva.com Nie zaszczepisz się, będziesz płacił za swoje leczenie - nowy pomysł senatora partii Polska 2050

Nie zaszczepisz się, będziesz płacił za swoje leczenie - nowy pomysł senatora partii Polska 2050

2021-07-23 13:15

Senator z partii Polska 2050, Jacek Bury opublikował na swoim Twitterze wpis odnośnie obowiązkowych szczepień. Po tym poście jego media społecznościowe zostały zalane mnóstwem komentarzy, ludzi którzy nie zgadzają się z politykiem.

Nie zaszczepisz się, będziesz płacił za swoje leczenie - nowy pomysł senatora partii Polska 2050 Z dnia na dzień coraz mniej osób decyduje się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Politycy starają się wymyślić coraz to nowe sposoby na zachęcenie Polaków do szczepień. Zaczęli od loterii szczepionkowej, którą na wzór zachodnich krajów wprowadzono również w Polsce. Ta jednak nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Teraz rząd przechodzi do ofensywy. Polityk partii Polska 2050 Jacek Bury opublikował na swoich mediach społecznościowych wpis, w którym podał procentowy poziom zgonów związanych z COVID-19 dotyczących osób niezaszczepionych, oraz to, ile osób zmarło pomimo zaszczepienia. Według tych badać wynika, że 99% zgonów zna COVID dotyczy osób niezaszczepionych. Bury uważa, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe, ale każdy, kto się nie zaszczepi powinien ponosić tego konsekwencje. Cały wpis znajdziecie poniżej.

Olimpiada w Tokio: nie będzie hymnów podczas igrzysk. Skąd taka decyzja organizatorów?

Amerykańscy analitycy podają, że ponad 99% zgonów związanych z COVID-19 dot. osób niezaszczepionych, a tylko 0.8% zmarło...Opublikowany przez Jacek Bury Czwartek, 22 lipca 2021
Natalia Kaczamarek: Do Tokio po życiówkę i medal! WIDEO

Nie zaszczepisz się, będziesz płacił za swoje leczenie - nowy pomysł senatora partii Polska 2050

Temu pomysłowi postanowił przyjrzeć się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił pomysłodawcę Senatora Jacka Burego z Polski 2050 oraz panią poseł Annę Marię Siarkowską z klubu Prawa i Sprawiedliwości, a także przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. Sanitaryzmu. Bury powiedział, że ten pomysł jest oparty o realia życia. Wszystko w życiu kosztuję. Jeśli jeździmy samochodem mamy obowiązek go ubezpieczyć. Natomiast, jeśli się ktoś nie ubezpieczy, to w takiej sytuacji ponosi odpowiedzialność cywilną. Tak samo jest ze szczepionkami, nie powinniśmy przymuszać, jeżeli ktoś uważa, że to mu zaszkodzi, ale niech za parę złotych, wykupi sobie dodatkowe ubezpieczeni, na wypadek gdyby zachorował.

Lockdown już w sierpniu? Rząd chce dmuchać na zimne, bo czwarta fala zakażeń zbliża się nieuchronnie

Siarkowska uważa, że ten pomysł jest idiotyczny. Pan Bury chyba zapomniał, że wszyscy płacimy na Polską służbę zdrowia, wszyscy płacimy składki, i w ramach tych składek mamy prawo do tego, żeby uzyskać stosowne świadczenia zdrowotne. Nikt nie może być dyskryminowany z tego względu, wobec czego ten pomysł jest niemożliwy do realizacji i jest absolutnie nieetyczny. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Nie zaszczepisz się, będziesz płacił za swoje leczenie - nowy pomysł senatora partii Polska 2050 Supernova w samo południe