pączek, pączki

i

Autor: pixabay.com

Najdroższy pączek w Polsce to... Cena wywołuje SKANDAL!

2023-02-17 8:57

Szał na jedzenie pączków, faworków i innych słodkich wypieków już w Tłusty Czwartek 16 lutego. Czy wiesz ile w 2023 roku kosztuje najdroższy pączek w Polsce? Nie uwierzysz ile będzie trzeba dać za jednego pączka w Tłusty Czwartek i to nie w restauracji Magdy Gessler, która do tej pory słynęła z najdroższych pączków właśnie w ten dzień. Cena zwala z nóg!

Ceny pączków w Tłusty Czwartek zwalają z nóg! Gdzie jest najdrożej? Okazuje się, że w tym roku za zaledwie jednego pączka będzie trzeba wydać fortunę! Tłusty Czwartek to najsłodsza data w kalendarzu, która w tym roku zapisała się w czwartek 16 lutego. Tego dnia w sklepach, piekarniach i cukierniach będą ustawiały się w kolejkach tłumy, by zakupić słodkie wypieki. Zastanawiasz się jaka jest tradycja Tłustego Czwartku? Skąd wziął się ten zwyczaj? Tłusty Czwartek wyznacza ostatni dzień hucznych zabaw i "ostrzega", że nadchodzi Wielki Post. Jego geneza sięga jednak pogaństwa, kiedy to świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, szczególnie mięs oraz piciu wina, a zagryzką były pączki przygotowywane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną.

Piotr Cugowski w Radiu SuperNova #StartUp Music 3

Najdroższy pączek w Polsce

Okazuje się, że nie tylko Magda Gessler sprzedaje pączki w wyjątkowo wysokich cenach. W 2023 roku rekordzistą został... Kuba Wojewódzki! To właśnie król TVN zaprosił wszystkich chętnych na pączki do swojej restauracji Niewinni Czarodziej TrzyZero, która mieści się w Gdyni.

- Z okazji Tłustego Czwartku przedstawiam Wam propozycję nie do odrzucenia. Pączki podobne do mnie – Słodkie i nadziane (Krem pistacjowy, polewa z różowej czekolady, puder malinowy, złoto jadalne, specjalne złote pudełko) Edycja limitowana 49 zł za sztukę

Jak widać, najdroższy pączek w Polsce kosztuje 49 złotych za sztukę. Cena zszokowała wiele osób, które wyraziły na ten temat wiele negatywnych opinii. Dotychczas wydawało się, że najdroższe pączki oferuje tylko i wyłącznie Magda Gessler, u której za wypiek z nadzieniem różanym, śliwkowym, czekoladowym lub malinowym kosztuje 18 złotych. Skusilibyście się na pączka od Kuby Wojewódzkiego?

Sonda
Zjadłbyś pączka za 49 zł od Kuby Wojewódzkiego?