Mundial co dwa lata? KONTROWERSYJNY pomysł FIFA podzielił piłkarski świat

i

Autor: canva.com Mundial co dwa lata? KONTROWERSYJNY pomysł FIFA podzielił piłkarski świat

Mundial co dwa lata? KONTROWERSYJNY pomysł FIFA podzielił piłkarski świat

2021-11-04 13:51

To nowa propozycją światowej federacji piłkarskiej. FIFA chciałby przyspieszyć rozgrywanie mistrzostw świata. Mundial miałby być rozgrywany nie co 4, a co 2 lat. Czy to dobry pomysł? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Artur Jarząbek razem ze swoimi gośćmi w programie Supernova w samo południe.

Mundial co dwa lata? KONTROWERSYJNY pomysł FIFA podzielił piłkarski świat. Nie trzeba być przenikliwym analitykiem piłkarskim, żeby nie wiedzieć, iż w grę wchodzą tu ogromne pieniądze. I właśnie o pieniądze wszystko się rozbija. Częstsze mundiale, to więcej pieniędzy w kasie FIFA. Problem w tym, że ten pomysł budzi mocno mieszane uczucia. Tak częstych rozgrywek nie chcą kluby piłkarskie z Europy czy Ameryki Południowej. Klubom ten pomysł nie podoba się, ponieważ oznaczałby większą eksploatację ich piłkarzy co bezpośrednio mogłoby odbić się na ich zdrowiu. Kluby zatrudniają zawodników nie, po to by Ci siedzieli na ławce z kontuzją, ale żeby grali. Dla nich byłaby to strata dla FIFA dodatkowe środki na koncie.

Roksana Węgiel w zjawiskowym wykonaniu utworu Korona na żywo w SuperNova LIVE

SuperNova LIVE: Roksana Węgiel w utworze Korona

Mundial co dwa lata? KONTROWERSYJNY pomysł FIFA podzielił piłkarski świat

Artur Jarząbek postanowił przyjrzeć się temu tematowi w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił dyrektora operacyjnego Ekstraklasy Marcina Stefańskiego oraz szefa działu sportowego Super Expressu Przemka Ofiarę. Stefański uważa, że doszłoby do totalnej eksploatacji zawodników, którzy dziś grają bardzo dużo meczów. Oni by nie mieli tego odpoczynku, dzisiaj jest czas, w którym imprez finałowych nie ma. Można się wtedy zregenerować, a przy tym nowym pomyśle tego czasu, by nie było. Druga rzecz jest taka, że jak się spojrzy na propozycje, która była położona, jedna z propozycji zakładała, że cały cykl meczów reprezentacyjnych miał się odbywać tylko wyłącznie w październiki, co oznacza, że żadne mecze reprezentacji krajowych, by się nie odbywały w żadnych innych miesiącach.

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. TA grupa powinna wstrzymać się z jej przyjęciem

Ofiara uważa, że jeśli mundial będzie co dwa lata to mistrzostwa europy staną się marginalne, staną się turniejem, który będzie przerywnikiem między mistrzostwami świata. Na pewno księgowe FIFA byłyby bardzo zadowolone, bo te wpływy na ich konta byłyby zdecydowanie większe. Na tym wszystkich straciliby zwykli kibice, dla których zdobycie mistrzostwa świata nie będzie czym takim jak było kiedyś przed laty. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Mundial co dwa lata? KONTROWERSYJNY pomysł FIFA podzielił piłkarski świat Supernova w samo południe" on Spreaker.