Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?

i

Autor: canva.com Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?

Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?

2021-05-24 13:01

Pewnie każdy z nas marzy o swoim M2, niestety ceny mieszkań znów idą w górę. W Gdyni metr kwadratowy mieszkania kosztuje już średnio prawie 10 tys. zł. Wielu ekspertów przewidywało, że ceny mieszkań przestaną rosnąć i pozostaną na stałym poziomie. Tak się stało, jednak tylko na chwilę, w tym momencie ceny znów zaczęły wzrastać.

Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy? Wielu ekspertów przewidywało, że przez koronawirusa ceny mieszkań przestaną rosnąć i pozostaną na stałym poziomie. Dla wielu była to okazja na zakup swojego, wymarzonego mieszkania. Ceny tylko na chwilę zatrzymały się w miejscu, teraz za metr kwadratowy zapłacimy od siedmiu do dziesięciu tysięcy złotych. Według badań przeciętnego Polaka stać w tym momencie na niecały metr kwadratowy mieszkania. Polski Ład w swoim programie mówi o pomocy osobom, które planują zakup swoich czterech ścian. Premier Mateusz Morawiecki obiecuję, że państwo polskie zagwarantuję wkład własny do wysokości 40 procent i na dziś jest już uzgodniona kwota do stu tysięcy złotych.

Robert Lewandowski - REKORD Gerda Muellera pobity! Ile goli strzelił polski piłkarz?

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Mieszkania w Polsce coraz droższe

Artur Jarząbek w swoim programie SuperNova w samo południe rozmawiał z Jarosławem Sadowskim głównym analitykiem Expander Advisors oraz Mateuszem Albinem dziennikarzem Super Biznesu. Sadowski podał przykład, w którym średnia cena za metr kwadratowy wynosi ponad dziewięć tysięcy złotych, jeśli chcemy kupić mieszkanie o powierzani pięćdziesięciu metrów kwadratowych to aż o sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych wzrosła cena takiego mieszkania w przeciągu kwartału. Ekspert mówi, że popyt na kredyty jest coraz większy i jego zdaniem ceny mieszkań nadal będą rosły.

Bon turystyczny. Do kiedy ważny? Jak można go wykorzystać? 

Albin przypominał, że PiS obiecywał różne projekty mieszkaniowe, a niewiele z tego wyszło. Na plus ocenia, jednak możliwość uzyskania gwarancji przy braniu kredytu mieszkaniowego. Nie będziemy już potrzebowali wkładu własnego, ponieważ dostaniemy państwową gwarancję do stu tysięcy złotych. Jak sam dodaję o szczegółach będzie można rozmawiać dopiero po ogłoszeniu ustawy. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?
Sonda
Czy ceny mieszkań w Polsce są: