messenger

i

Autor: canva.com

LEPIEJ UWAŻAJ

Messenger wysyła wirusy. Na te wiadomości musisz uważać!

2024-02-02 15:07

Internet choć jest bogaty w wiedzę i rozrywkę, to jest także bardzo niebezpieczny. Okazuje się, że na Mesengerze wysyłane są w ostatnim czasie wirusy, które może otrzymać każdy. Sprawdź jak wyglądają wiadomości, na które trzeba bardzo uważać w internetowym komunikatorze. Co ciekawe, wysyłane są przez znajomych!

Czy Messenger ma wirusa? Nad tą kwestią zastanawia się wielu użytkowników. Nie da się ukryć, że Messenger jest jednym z popularniejszych komunikatorów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Używają go nie tylko użytkownicy Facebooka, do którego jest przypisany, ale także ci, którzy nie posiadają konta na popularnym portalu. Messenger pozwala na przesyłanie połączeń telefonicznych, jak i tych wideo. W jego funkcjach jest także możliwość wysyłania wiadomości, zdjęć, filmów, a także głosówek. Messenger działa, gdy sprzęt na którym jest zainstalowany ma połączenie z internetem. Niestety mimo iż komunikator jest bardzo wygodny, może przysporzyć wiele kłopotów. Sprawdź na co trzeba uważać, by nie natknąć się na oszustów i hakerów, którzy tylko czekają aby zainfekować nasz telefon i co najgorsze, by ukraść nasze dane lub nawet okraść nasze konto bankowe!

Roxie Węgiel była fanką królowej życia!

Messenger - jak nie dać się oszukać?

Niestety w internecie nie jest bezpiecznie i natknąć się na wirusa można nie tylko na stronach internetowych, ale także i w aplikacjach. Jeśli na Messengerze otrzymasz podejrzaną wiadomość od znajomego zignorują ją. Czasami jednak wiadomości, które wysyłają nam nasi znajomi wcale nie są podejrzane - a jednak! Jeśli jesteś użytkownikiem Messengera zwróć uwagę na wiadomości typu: "Zagłosujesz na mnie w konkursie? Numer 6 jak coś!", do której przypisany jest także link. Taka wiadomość jest wirusem, a odpisując na nią możemy otrzymywać normalne wiadomość, tak jakbyśmy pisali z naszym znajomym. Kolejną wiadomością, na którą można się natknąć jest ta w stylu pożyczania pieniędzy poprzez blika. Tu również wirus atakuje konta znajomych i podszywa się pod nich w wiadomościach na Messengerze. 

ZOBACZ TAKŻE: Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera? To banalnie proste!

Link z wirusem na Messengerze

Co zrobić gdy weszło się w link z wirusem Messenger? Spokojnie, nie panikuj. Po pierwsze wyloguj się ze wszystkich urządzeń, zmień hasło na nowe, włącz weryfikację dwuetapową i sprawdź, czy w Twoim telefonie nie pojawiła się żadna podejrzana aplikacja - jeśli jednak, to szybko ją usuń! Możesz też spróbować wyczyścić swój sprzęt specjalną aplikacją od wirusów. Pamiętaj by nigdy nie klikać w podejrzane posty i linki, ani nie przesyłać nikomu pieniędzy. Jeśli nie jesteś pewien wiadomości od znajomego, zadzwoń do niego i upewnij się, czy na przykład bierze udział w konkursie lub czy faktycznie chce pożyczyć pieniądze.

Sonda
Korzystasz z Messengera?