Matura rozszerzona 2022 język angielski - arkusze PDF, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze?

2022-05-09 14:00

Obowiązkowe matury na poziomie podstawowym dobiegły końca, a na absolwentów szkół średnich czekają dodatkowe egzaminy, z których wyniki przydadzą się podczas rekrutacji na studia. W poniedziałek 9 maja większość osób zmierzy się z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy? Jaki był poziom egzaminów?

Matura 2022 trwa w najlepsze, a obowiązkowe egzaminy na poziomie podstawowym zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Maturzyści z Polski mają za sobą egzamin pisemny z języka polskiego na którym pojawiła się lektura Pan Tadeucz, a także tekst Noce i dnie - Marii Dąbrowskiej. Następna była królowa nauk, czyli matematyka a jej poziom wielu uczniów oceniło na dosyć łatwy. Były również języki obce nowożytne, w tym najchętniej wybierany język angielski, który rozbawił zdających zadaniem ze spalonymi pieniędzmi. Nadszedł nowy tydzień, a z nim nowe wyzwania dla maturzystów. Teraz większość czeka maraton z arkuszami na poziomie rozszerzonym. Jak dobrze wiecie, typu matury są nieobowiązkowe, a podchodzą do nich tylko absolwenci, którzy wyrazili chęć ich napisania.

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk

Język angielski matura 2022 - poziom rozszerzony [ODPOWIEDZI]

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z języka angielskiego? Maturzyści otworzą swoje arkusze w poniedziałek 9 maja równo o godzinie 9:00 i mają aż 150 min na rozwiązanie zadań. Tuż po wyjściu z sali, mogą omówić tegoroczny arkusz ze swoim nauczycielem od języka angielskiego. Należy jednak pamiętać, że odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022 matematyka - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać odpowiedzi do matury?

Język angielski poziom rozszerzony - matura 2022 [ARKUSZ CKE]

Gdzie szukać arkuszy z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek 9 maja, najprawdopodobniej o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu.

[AKTUALIZACJA 09.05.2022 godz. 14:00]

Arkusze są już dostępne. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE, a także na górze w tym artykule.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Matura 2022 język angielski poziom rozszerzony - ZADANIA

Jaki był poziom matury 2022 z angielskiego rozszerzonego? Tegoroczne arkusze były łatwe, czy trudne? Maturzyści zaczną rozwiązywać zadania od godziny 9:00, a ich relacje i odczucia po egzaminie zaczną pojawiać się w sieci kilkadziesiąt minut po. Śledźcie nas uważnie, ponieważ ten artykuł zostanie zaktualizowany, a niżej pojawią się takie informacje jak: poziom trudności, zadania, a także reakcje maturzystów. Przypomnijmy, że egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym składa się z zadań na rozumienie ze słuchu, zadań na rozumienie tekstów pisanych, zadań na znajomość środków językowych oraz z jednej wypowiedzi pisemnej.

[AKTUALIZACJA 09.05.2022]

Pierwsi maturzyści wychodzą z sal egzaminacyjnych. Z ich reakcji możemy wywnioskować, że tegoroczna matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym była przyjemna i prosta. Maturzyści do napisania dłuższego tekstu mieli rozprawkę na temat kieszonkowego od rodziców za wykonane obowiązki domowe (za i przeciw), a także artykuł dotyczący podróży dookoła świata.

Sonda
Czy matura 2022 z angielskiego była trudna?