Matura rozszerzona 2022 chemia - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze?

2022-05-16 14:00

Poniedziałek 16 maja. Tego dnia maturzyści z Polski podchodzą do chemii na poziomie rozszerzonym. To bardzo stresujący czas, ponieważ punkty zdobyte z egzaminu, przydadzą się większości podczas rekrutacji na studia, szczególnie na kierunki o charakterze ścisłym lub medycznym. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy z rozszerzonej chemii? Jakie były zadania i jaki był poziom ich trudności? Sprawdźcie.

Matura rozszerzona 2022 - chemia to kolejny przedmiot z którym mierzy się większość tegorocznych maturzystów. Przed wieloma młodymi osobami, kolejny tydzień egzaminów dojrzałości na poziomie rozszerzonym. Tym razem czeka na nich między innymi chemia, do której w tym roku według danych CKE podeszło około 25 441 absolwentów szkół ponadpodstawowych. Nie da się ukryć, że jest to stresujący czas dla młodych osób, ponieważ punkty uzyskane z egzaminu, odgrywają ogromną rolę podczas rekrutacji na studia. Matura z chemii jest przydatna na kierunki studiów o charakterze ścisłym, a także medycznym.

ROZTAŃCZONY RADZYMIN - 1 urodziny radia SuperNova

Matura rozszerzona CHEMIA 2022 - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z chemii? Maturzyści otworzą swoje arkusze w poniedziałek 16 maja równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 180 min na rozwiązanie zadań. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali mogą omówić wyniki z nauczycielem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Matura rozszerzona CHEMIA 2022 - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z chemii na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek 16 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu w specjalnej galerii.

AKTUALIZACJA 16.05.2022 GODZ. 14:00

Arkusze są już dostępne! Znajdziecie je na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także w naszym artykule w galerii przypiętej na górze.

Matura rozszerzona CHEMIA 2022 - zadania

Jaki był poziom matury 2022 z rozszerzonej chemii? To przedmiot, którego obawia się wiele osób. Co ciekawe, w 2022 roku podeszło do niego aż 34 300 zdających (w tym około 25 400 tegorocznych absolwentów). Na ten moment arkusz jest tajemnicą. O tym jakie zadania pojawiły się na maturze, dowiemy się niebawem z reakcji które będą pojawiać się w sieci. Artykuł zostanie zaktualizowany i dowiecie się: jaki był poziom tegorocznych matur, a także jakie zadania pojawiły się w arkuszu.

[AKTUALIZACJA 16.05.2022]

Z reakcji maturzystów wynika, że tegoroczna matura z chemii była trudna. Poniżej znajdziecie ich reakcje.

Sonda
Jak oceniasz poziom matury 2022?