Dzień mamy

i

Autor: pixabay.com

Dzień Mamy 2023 - kiedy w Polsce, Ukrainie i na świecie? O tym warto wiedzieć

2023-05-26 8:30

Maj to jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Wiosna zaczyna na dobre pokazywać swoje ciepłe oblicze, robi się piękny, zielony krajobraz, a w dodatku w drugiej połowie miesiąca swoje święto w naszym kraju mają wszystkie mamy! Kiedy jest Dzień Matki 2023 w Polsce, Ukrainie i innych zakątkach świata? To warto wiedzieć!

Kiedy jest Dzień Mamy w Polsce i na świecie? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Maj to piękny miesiąc, w którym przyroda na całego budzi się do życia. Zaczyna robić się zielono i kolorowo za sprawą tulipanów, bratków, fioletowego bzu, a także kwitnących jabłoni, wiśni czy też magnolii. Nie można również zapomnieć o wyjątkowym dniu, który wypada 26 maja. Mowa oczywiście o Dniu Matki, kiedy to każde dziecko okazuje swojej rodzicielce jeszcze większą wdzięczność, miłość i szacunek za trud wychowania.

W Polsce od lat istnieje tradycja wręczanie matkom bukietów, czekoladek lub drobnych upominków. Najmłodsi szykują prezenty własnej roboty - najczęściej ręcznie wykonane laurki. Kiedy jest Dzień Mamy w innych krajach? Okazuje się, że nie każdy ten wyjątkowy dzień celebruje 26 maja.

Mama to KRÓLOWA PRZYPAŁÓW?! Dzień Matki #EwelinaPyta

Dzień Mamy 2023 - DATA

Kiedy jest Dzień Matki w Polsce? Data nie jest żadną tajemnicą. Święto mam wypada w kalendarzu jak co roku 26 maja. W 2023 jest to piątek. Z tej okazji kochanym mamom można wręczyć bukiet ciętych kwiatów, bombonierkę, bon do spa lub na masaż lub zabrać na pyszny obiad na miasto!

ZOBACZ TAKŻE: Te gwiazdy pokazały się w bikini! Ich forma na lato robi wrażenie [GALERIA]

Dzień Mamy 2023 - Ukraina

Kiedy jest Dzień Mamy na Ukrainie? Nasi sąsiedzi celebrują to święto wcześniej niż Polacy, a mianowicie w drugą niedzielę miesiąca. W tym roku Dzień Mamy, Ukraina będzie świętować w niedzielę 14 maja.

Dzień Mamy 2023 na świecie - USA, UK, Hiszpania, Francja

Okazuje się, że Dzień Mamy świętuje się nie tylko w Polsce i Ukrainie, ale także w innych zakątkach naszego świata! Kiedy jest Dzień Mamy 2023 w USA, Anglii, Hiszpanii, Francji i nie tylko? To żadna tajemnica! Właśnie w tych dniach święto mam celebrują osoby w innych krajach:

  • Dzień Mamy 2022 w USA - 14 maja
  • Dzień Mamy 2022 w UK - 19 marca
  • Dzień Mamy 2022 w Hiszpanii - 7 maja
  • Dzień Mamy 2022 we Włoszech - 14 maja
  • Dzień Mamy 2022 we Francji - 4 czerwca
  • Dzień Mamy 2022 w Bułgarii - 8 marca
  • Dzień Mamy 2022 w Gruzji - 3 marca

Warto również wiedzieć, że Dzień Mamy w 2023 roku w pierwszą niedzielę maja świętują: Węgry, Litwa, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, natomiast w drugą niedzielę maja Dzień Mamy obchodzą między innymi: Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Holandia, Włochy, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Stany Zjednoczone.

Mama i babcia - typowe teksty. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Nie siedź na zimnym, bo...