ARKUSZE MATURALNE

Matura podstawowa język angielski 2024 - ARKUSZ, ODPOWIEDZI, ZADANIA. Formuła 2023 i 2015

2024-05-09 14:05

Czwartek 9 maja to trzeci dzień obowiązkowych matur. Tym razem na wszystkich zdających czekały arkusze z języków obcych nowożytnych. Jak co roku większość abiturientów wybrała do napisania maturę z języka angielskiego. Co pojawiło się w arkuszach? Gdzie szukać odpowiedzi? Te informacje mogą być przydatne nie tylko dla zdających, ale także dla młodszych uczniów.

Matura 2024 - język angielski ARKUSZE i ODPOWIEDZI: to najbardziej interesuje tegorocznych maturzystów, ale także ich rówieśników, którzy sami zanim się nie obejrzą, sami będą siedzieć na sali egzaminacyjnej z czarnymi długopisami w dłoniach. Matury 2024 trwają w najlepsze, a osoby zdające mają już za sobą między innymi obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i matematykę. Oczywiście nie obyło się bez "przygód". Matura 2024 z języka polskiego została unieważniona, podobnie jak z matematyki, po tym jak uczniowie wstawili do sieci zdjęcia arkuszy wraz ze swoimi numerami PESEL. W czwartek 9.05.2024 o godzinie 9:00 wystartowała matura z języka angielskiego. Egzamin jak co roku składa się ze słuchania, zadań weryfikujących znajomość środków językowych i oczywiście na końcu znajduje się zadanie na napisanie dłuższego wypracowania. Jakie zadania pojawiły się na maturze z języka angielskiego 2024?

ZOBACZ TAKŻE: Poprawne odpowiedzi z matury język angielski 2024. KLUCZ ODPOWIEDZI, WYNIKI ZADAŃ

Viki Gabor kończy szkołę! Znamy plany wokalistki

Język angielski 2024 - matura ARKUSZE CKE

Gdzie szukać arkuszy z języka angielskiego 2024? W czwartek 9 maja abiturienci podeszli do testu opracowanego w dwóch formułach - nowej 2023 i starej 2015. Jak co roku egzaminy składały się z części ze słuchania, z zadań do uzupełnienia lub wybrania poprawnych odpowiedzi oraz z formy pisemnej. Arkusze maturalne 2024 z języka angielskiego na poziomie podstawowym są już dostępne na oficjalnej stronie CKE, a także poniżej w naszych dwóch galeriach.

Matura język angielski 2024 - ODPOWIEDZI, ZADANIA

Jakie były zadania na angielskim podstawowym? Czy arkusze były w tym roku trudne? Poziom podstawowy nie robi zazwyczaj wrażenia na zdających, ponieważ dziś język angielski jest na porządku dziennym i chcąc nie chcąc, powinno się znać jego podstawy. Przypomnijmy, że 9 maja abiturienci podchodzą do testu opracowanego w dwóch formułach - nowej 2023 i starej 2015. Mimo odmiennych zadań na rozwiązanie testów tegoroczni maturzyści mają tyle samo czasu, czyli 120 minut.

AKTUALIZACJA 09.05.2024 GODZ. 11:03

Uczniowie powoli wychodzą z sal egzaminacyjnych i chwalą się umiejętnością pisania wypracowań w języku angielskim. Co ciekawe pojawiły się komentarze, że jedynym problemem był nie temat, a limit słów! Maturzyści uważają, że język angielski był bardzo prosty, a niektórzy wyszli z sali już po 40 minutach. Jaki był temat do napisania wypracowania na angielskim? Najwyżej punktowane zadanie wg zdających brzmiało:

Właśnie wróciłeś(-aś) z wycieczki, na którą postanowiłeś(-aś) wybrać się w pojedynkę - bez towarzystwa. We wpisie na swoim blogu:

  • poinformuj, dokąd się wybrałeś(-aś) i wyjaśnij, dlaczego zdecydowałeś(-aś) się pojechać w pojedynkę.
  • zrelacjonuj nieoczeniwane spotkanie, które miało miejsce w trakcie wycieczki
  • opisz pamiątkę przywiezioną z wycieczki
  • doradź czytelnikom bloga, o czym muszą pamiętać, gdy wybierają się na wycieczkę w pojedynkę.