szkoła

i

Autor: pixabay.com

Matura 2023 - język polski, matematyka. Gdzie szukać PRZECIEKÓW?

2023-05-04 7:34

Najważniejszy egzamin w życiu maturzystów zbliża się wielkimi krokami. Już od 4 maja absolwenci szkół średnich będą mierzyć się z arkuszami na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Na pierwszy rzut idą testy obowiązkowe z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Gdzie szukać przecieków? Czy są dostępne w sieci?

Matura 2023 - pewniaki i przecieki z polskiego i matematyki. Co może pojawić się na egzaminie 4.05 i 8.05? To zastanawia większość tegorocznych maturzystów. Matura 2023 startuje w czwartek 4 maja. W pierwszym tygodniu absolwenci szkół średnich otworzą arkusze obowiązkowe z podstawowego języka polskiego i języka obcego nowożytnego (angielskiego). Każdy z egzaminów rozpocznie się równo o godzinie 9 i potrwa w zależności od ustalonego czasu - język polski 240 minut, język obcy nowożytny 120 minut oraz matematyka 180 minut. Aby zdać podstawową maturę z wymienionych, obowiązkowych przedmiotów, należy uzyskać minimum 30 % punków. Z takim wynikiem maturę uznaje się za zdaną, a absolwent nie musi podchodzić do sierpniowej poprawki.

ZOBACZ TAKŻE: Przecieki maturalne 2023 z matematyki. Co będzie na maturze podstawowej z matmy?

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Matura 2023 - przecieki język polski, matematyka

Co będzie na maturze z języka polskiego? Jakie pojawią się zadania i lektury? Takie pytania rodzą się w głowie niejednego ucznia, który niebawem przystąpi do najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Stresu podczas matury u młodych osób jest co nie miara, dlatego jeszcze przed swoimi egzaminami szukają pewniaków i przecieków maturalnych, najczęściej z języka polskiego oraz matematyki. To jakie zadania będą w tegorocznych arkuszach to oczywiście tajemnica. Absolwenci szkół średnich poznają je dopiero wtedy, gdy wybije godzina 9:00 w czwartek 4 maja oraz poniedziałek 8 maja. Przestrzegamy Was również przed oszustami, którzy coraz częściej publikują w sieci maturalne przecieki dostępne za opłatą. Nie dajcie się nabrać i nie klikajcie w podejrzane linki!

Przykładowa matura ustna z polskiego 2023 - pytania jawne, wypowiedzi, gotowce

Szybka powtórka z lektur do egzaminów.

Posłuchaj podcastu ze streszczeniami:

Listen to "Potop - Henryk Sienkiewicz - streszczenie i omówienie lektury" on Spreaker.