Matura 2022 matematyka - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać odpowiedzi do matury?

2022-05-05 14:18

Matura 2022 trwa w najlepsze. Już w czwartek 5 maja maturzyści z Polski zmierzą się z najtrudniejszym oraz ich zdaniem najbardziej stresującym egzaminem. Mowa oczywiście o królowej nauk, czyli o matematyce. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy? Jakie są odpowiedzi do zadań? Sprawdźcie.

Matura z matematyki 2022 - odpowiedzi do zadań, arkusze pdf. Co było w tym roku na maturze podstawowej z matematyki? Egzamin dojrzałości to najważniejszy test dla wielu młodych osób. To nie tylko sprawdzenie ich wiedzy ze szkolnych lat, ale przede wszystkim klucz do dalszej edukacji i kariery. Punkty z matur liczą się w rekrutacji na studia, dlatego absolwenci szkół średnich tak bardzo stresują się, gdy otwierają swoje arkusze, ponieważ chcą je rozwiązać jak najlepiej. Matura 2022 trwa. W czwartek 5 maja maturzyści otworzą arkusze z obowiązkowej matematyki na poziomie podstawowym i będą mieć aż 170 minut na rozwiązanie zadań.

Miły Pan - kiedy jest niemiły (szybkie pytania)

Matura 2022 matematyka - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury z matematyki? Odpowiedzi będą dostępne na oficjalnej stronie CKE, a także pojawią się na znanej stronie matemaks.pl. Znajdziecie tam rozwiązania do tegorocznych 35. maturalnych zadań.

Matura 2022 matematyka - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z matematyki? Maturalne arkusze CKE będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w czwartek 5 maja, najprawdopodobniej około godziny 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy poniżej.

Matura 2022 matematyka - zadania

Jaki był poziom matury 2022 z matematyki? Była łatwa czy trudna? Tegoroczni maturzyści otworzą swoje arkusze równo o godz. 9:00, a ich relacje i odczucia po egzaminie zaczną pojawiać się w sieci kilkadziesiąt minut po. Śledźcie nas uważnie, ponieważ ten artykuł zostanie zaktualizowany.

[AKTUALIZACJA 05.05.2022]

Pierwsi uczniowie wychodzą z sali egzaminacyjnej i dzielą się z innymi swoimi odczuciami. Matura z matematyki to największe wyzwanie, jednak wygląda na to, że w tym roku zadania były proste. Jedna z internautek wyznała na Twitterze, że pojawiło się zadanie w którym należało obliczyć objętość. Dodatkowo wiemy już, że w arkuszu pojawiło się zadanie z nierównością kwadratową, dowodem geometrycznym i algebraicznym. Ponadto najbardziej punktowane zadanie wiązało się ze znajomością funkcji kwadratowej. Oprócz tego na maturze 2022 uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniem z prawdopodobieństwa i funkcji trygonometrycznych.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?