Matura 2022 język angielski - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze z angielskiego?

2022-05-06 14:13

Obowiązkowe matury na poziomie podstawowym dobiegają końca. Już w piątek 6 maja maturzyści z Polski zmierzą się z egzaminem dojrzałości z języka obcego nowożytnego. Okazuje się, że w naszym kraju najwięcej osób decyduje się na język angielski. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy? Jakie są odpowiedzi do zadań? Co było na maturze? Sprawdźcie.

Matura 2022 trwa, a absolwenci szkół średnich sprawdzają swoją wiedzę. Mają już za sobą język polski na którym pojawiła się lektura Pan Tadeucz i nawiązanie do pytania "Czym dla człowieka może być tradycja?". Drugi temat do wyboru dotyczył tekstu Noce i dnie - Marii Dąbrowskiej i należało odnieść się do pytania "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia?". Następna była królowa nauk, czyli matematyka a jej poziom wielu uczniów oceniło na dosyć prosty.

W trzecim dniu obowiązkowych egzaminów maturalnych, dokładnie w piątek 6 maja na młodzież czeka język angielski. Jest to ostatni dzień matur obowiązkowych na poziomie podstawowym. Jakie zadania pojawiły się w arkuszu?

Smolasty (Szybkie Pytania)

Matura 2022 język angielski - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury z języka angielskiego? Maturzyści otworzą swoje arkusze równo o godzinie 9:00 i mają aż 120 min na rozwiązanie zadań. Tuż po wyjściu z sali, mogą omówić tegoroczne zadania ze swoim nauczycielem od języka obcego. Należy jednak pamiętać, że oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022 matematyka - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać odpowiedzi do matury?

Matura 2022 język angielski - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z angielskiego? Maturalne arkusze CKE będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w piątek 6 maja, najprawdopodobniej o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy właśnie w tym artykule.

[AKTUALIZACJA 06.05.2022 godz. 14:10]

Arkusze z języka angielskiego 2022 na poziomie podstawowym są już dostępne w sieci. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE, a także w naszym artykule.

Matura 2022 język angielski - zadania

Jaki był poziom matury 2022 z angielskiego? Tegoroczne arkusze były łatwe, czy trudne? Maturzyści otworzą swoje arkusze równo o godz. 9:00, a ich relacje i odczucia po egzaminie zaczną pojawiać się w sieci kilkadziesiąt minut po. Śledźcie nas uważnie, ponieważ ten artykuł zostanie zaktualizowany, a niżej pojawią się takie informacje jak: poziom trudności, zadania, a także reakcje maturzystów.

[AKTUALIZACJA 06.05.2022]

Pierwsi maturzyści wychodzą z sali. Większość osób zdających język angielski, twierdzi że arkusz był przyjemny i prosty. Do napisania był wpis na bloga, na temat tego dlaczego zacząłeś jeździć rowerem do szkoły. Oprócz tego maturzyści podczas słuchania mogli poprawić sobie humor, ponieważ rozbawiło ich zadanie z osobą, która w piekarniku trzymała pieniądze, a dokładnie 15 tysięcy i następnie je... spaliła.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Sonda
Jak oceniasz poziom matury 2022?