Masz 4 dzieci, będziesz zwolniony z PIT-u. Kolejny pomysł Nowego Ładu

i

Autor: canva.com Masz 4 dzieci, będziesz zwolniony z PIT-u. Kolejny pomysł Nowego Ładu

Masz 4 dzieci, będziesz zwolniony z PIT-u. Kolejny pomysł Nowego Ładu

2021-09-29 13:10

To ma być kolejna zachęta prorodzinna. Prawo i Sprawiedliwość planuje znieść podatek dochodowy dla wielodzietnych rodzin. Te, które wychowują czworo lub więcej dzieci, miałby nie płacić PIT-u. Tym tematem postanowił zająć się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Masz 4 dzieci, będziesz zwolniony z PIT-u. Kolejny pomysł Nowego Ładu. Pojawił się kolejny pomysł na wspieranie rodzin wielodzietnych. Rodzice z czwórką dzieci mają zostać całkowicie zwolnieni z podatku dochodowego. Ma to zachęcić ludzi do powiększania rodziny a z drugiej strony, odciążyć te wielodzietne. Jak dowiedział się PAP, koszt wprowadzenie tego pomysłu to około 250 mln zł rocznie. Nowy zapis działałby tak, że cały wpłacony PIT byłby zwracany przy rozliczeniu podatku za cały rok. Ten system działa już teraz w przypadku istniejącej ulgi na dzieci. Obecnie obowiązująca ulga na dzieci pozwala odliczyć 1112,04 zł rocznie na pierwsze oraz drugie dziecko, trzecie to już 2000,04 zł, a czwarte i kolejne 2700 zł. Żeby rodzice mogli skorzystać z tej ulgi, nie mogą zarabiać więcej niż 112 tysięcy zł, wychowując dziecko wspólnie, jeśli mówimy o pojedynczej osobie, ta kwota zmiesza się do 56 tysięcy.

Bariera 1000 zakażeń przebita! Będzie koleny LOCKDOWN? Niedzielski komentuje

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zaśpiewała P.R.I.D.E na żywo! To mocny wykon

Masz 4 dzieci, będziesz zwolniony z PIT-u. Kolejny pomysł Nowego Ładu

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił Posła Prawa i Sprawiedliwości, i partii Republikańskiej Włodzimierza Tomaszewskiego oraz ekonomistę, publicystę gospodarczego, prezydenta Centrum im. Adama Smitha, Andrzeja Sadowskiego. Tomaszewski uważa, że jest to bardzo dobry pomysł. W ten sposób pozostawiamy kolejne pieniądze w rękach podatników, Ci akurat podatnicy dokonują dużego wysiłku wychowania większej liczby dzieci od 4 wzwyż. Myślę, że te pieniądze będą służyć rozwojowi gospodarczemu. To jest 95 tysięcy rodzin, około 110 tysięcy podatników. Z ulgi będą mogli skorzystać rodzice, którzy, którzy miesięcznie zarabiają do 14 tysięcy złotych miesięcznie.

To się DZIEJE! Linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych pracowników

Sadowski stwierdził, że ta zmiana nie jest rewolucyjna. Rewolucyjną zmianą w Polsce byłaby wtedy, gdyby zlikwidowano w naszym kraju podatek PIT. Likwidacja tego podatku przyniosłaby rządzącym znacznie większy sukces z jednej strony polityczny, ale też odciążający administracje z tych milionów teczek obywateli, które są tam teraz zdeponowane i uczynienie systemu podatkowego bardziej sterownym i przewidywalnym. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Masz 4 dzieci, będziesz zwolniony z PIT-u. Kolejny pomysł Nowego Ładu Supernova w samo południe