Marek Konkolewski: policjant to też człowiek i łamie poszczególne przepisy ruchu drogowego

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS Marek Konkolewski: policjant to też człowiek i łamie poszczególne przepisy ruchu drogowego

Marek Konkolewski: policjant to też człowiek i łamie poszczególne przepisy ruchu drogowego

2021-09-15 13:15

Policja nie tylko pilnuje, aby kierowcy przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Natomiast są też ochotnicy, którzy wytykają błędy funkcjonariuszom. Czy policjanci mający strzec prawa na ulicach mogą również sami popełniać wykroczenia na drodze? Tym tematem zajął się Artur Jarząbek w programie SuperNova w Samo Południe.

5 punktów karnych i mandat. Zależnie od wykroczenia wskazuje się mandat w wysokości 200 złotych lub widełki od 20 do 500 złotych. Tyle grozi kierowcom, którzy nie zastosują się do znaku zakazu skrętu w lewo B21. Podobne kary stosuje się również w stosunku do funkcjonariuszy, którzy mają za zadanie stać na straży prawa i obywatelom wlepiać mandaty za wykroczenia drogowe. W sieci jest mnóstwo filmów internautów, którzy pokazują jak policjanci nie przestrzegają prawa. Słynne stało się nagranie przejazdu policyjnego radiowozu przez jedno ze skrzyżowań w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusze pędzili przez skrzyżowanie, nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej i do znaku poziomego linii podwójnej ciągłej - warto zaznaczyć, że radiowóz poruszał się z wyłączonymi sygnałami świetlnymi i nie był pojazdem uprzywilejowanym.

Szybkie Pytania z Rafałem Brzozowskim. Takich odpowiedzi NIKT się nie spodziewał!

Natalia Nykiel z niespodzianką dla słuchaczy Radia SuperNova
Sonda
Policjanci łamiący prawo powinni być karani?

Policjanci bez kar za swoje przewinienia?

Na popularnym kanale internetowym STOP CHAM pojawił się nowy filmik. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież ten kanał słynie z publikacji nagrań z kamerek samochodowych... gdyby nie jedna rzecz. Bohaterami tego filmu są policjanci. Powinni pilnować porządku i świecić przykładem, tymczasem tutaj wyprzedzają na podwójnej ciągłej, wymuszają pierwszeństwa, przekraczają prędkość w terenie zabudowanym, wyprzedzają przed przejściem dla pieszych. Kamery zarejestrowały też jak radiowóz wjechał w rowerzystę. Za to wszystko zwykłemu kierowcy grozi mandat, punkty karne a nawet odebranie prawa jazdy. No właśnie, a kto wystawi mandat policjantowi? Posłuchajcie programu Artura Jarząbka SuperNova w Samo Południe poniżej.

Marek Konkolewski policjant to też człowiek i łamie poszczególne przepisy ruchu drogowego