Lider Agrounii: Rolnik sprzedaje ziemniaki po 60 groszy, klient w sklepie kupuje je za 4 zł

i

Autor: canva.com

Lider Agrounii: Rolnik sprzedaje ziemniaki po 60 groszy, klient w sklepie kupuje je za 4 zł

2021-09-13 13:01

Każdy kto chodzi do sklepu, wie że ceny jedzenia idą w górę, rolnicy protestują bo zarabiają na tym za mało, a urząd ochrony konkurencji i konsumentów sprawdza dlaczego ceny w sklepach są kilka razy wyższe niż w skupie.

Lider Agrounii: Rolnik sprzedaje ziemniaki po 60 groszy, klient w sklepie kupuje je za 4 zł. Ruszyły kontrole, które mają wyjaśnić, dlaczego ceny w sklepach są tak wysokie. Rolnicy skarżą się, że w skupie za swoje produkty dostają kilka razy mniej. Ziemniaki, które w super marketach idą po 4 zł za kilogram, przez rolnika sprzedawane są za około 60 groszy. Urząd ochrony konkurencji i konsumentów postanowił sprawdzić, dlaczego ceny w sklepach są kilka razy wyższe niż w skupie. Prezes UOKIK Tomasz Chróstny powiedział, że pracownicy inspekcji rozpoczną swoje działania w dużych sieciach handlowych. Następnie na zasadzie kroku wstecz sprawdzą kolejne podmioty znajdujące się w łańcuchu dostaw aż do producenta rolnego. Dzięki temu zostaną ustalone ceny polskich owoców i warzyw oraz marże osiągane przy sprzedaży dalszym nabywcom.

Ile kosztują korepetycje? Gdzie w tym roku trzeba dać najwięcej i za jakie przedmioty?

Natalia Nykiel zaprasza na koncert SuperNova LIVE

Lider Agrounii: Rolnik sprzedaje ziemniaki po 60 groszy, klient w sklepie kupuje je za 4 zł.

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka. Rolnicy sprzedają ziemniaki od 50 do 60 groszy. Takie ziemniaki w sklepie kosztują minimum 3 zł. To jest cena, którą zapłacimy w sklepie. Tam jest zaszyty koszt opakowania, koszt utrzymania pracowników oraz ceny, które sklep utrzymuje. O tym bardzo rzadko się mówi, dlaczego warzywa w super markecie są drogie? Dlatego, żeby uchodziły za towary luksusowe, jeśli będzie coś zbyt tanie, to będzie powodowało wątpliwości, o tym się nie mówi, że coś taniego tez może być dobre. Powiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Loteria Szczepionkowa: Niektórzy mają większe szanse na wygraną. Dlaczego?

Słuchaj Lider Agrounii: Rolnik sprzedaje ziemniaki po 60 groszy, klient w sklepie kupuje je za 4 zł Supernova w samo południe