L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

i

Autor: canva.com L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

2021-12-15 13:48

Eksperci zdrowia psychicznego twierdza że to bardzo dobry pomysł. Wypalenie zawodowe od nowego roku będzie chorobą. Ma symbol nadany przez WHO w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych.

L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje. Z najnowszych badań wynika, że wypalenie zawodowe może dotknąć co czwartego Polaka. Nieleczone prowadzi do głębokiej depresji i poważnych problemów psychicznych. To epidemia współczesnych czasów stwierdził  Rafał Szpak szef Centrum Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej. ​Wypalenie zawodowe będzie traktowane tak samo poważnie jak depresja. WHO wpisuje je do ogólnej międzynarodowej listy chorób i problemów zdrowotnych.To znaczy, że w gabinecie lekarskim, żeby dostać L4, Polacy nie będą musieli skarżyć się na kaszel czy katar. Wystarczy powiedzieć, że człowiek się wypalił. W Polsce według statystyk na wypalenie zawodowe cierpi co czwarty Polak.

Były cnoty niewieście, a teraz... krytyka męskich "rurek!" Przemysław Czarnek powiedział, co o nich myśli

Magda Bereda w utworze Niewidzialna. To musisz zobaczyć!

L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił prezesa firmy badawczej ARC Rynek i Opinia Łukasza Mazurkiewicza oraz psycholog dr Ewę Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS. Z badań ARC Rynek i Opinia wynika, że około 30 procent pracowników umysłowych diagnozuje u siebie lub czuje się wypalona zawodowo. Z tego około 8 procent twierdzi, że zdecydowanie tak się czuje. Pojęcie wypalenia można rozumieć w kategoriach medycznych lub w potocznych.

Czeka nas mroźne i białe Boże Narodzenie pierwsze od wielu lat? Najnowsze prognozy zdradzają wiele!

Jarczewską-Gerc powiedział, że jest to zjawiskowo, które jest syndromem. Syndrom oznacza, że jest to wiele objawów i zachodzi fazowo. Depresja razem z wypaleniem zawodowym bardzo często występują razem. W międzynarodowej kwalifikacji chorób WHO, wypalenie zawodowe formalnie pojawi się już w styczniu 2022 roku. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje" on Spreaker.