Zmiana czasu jesień

i

Autor: pixabay.com

PAMIĘTAJ O TYM

Kiedy się przestawia czas na zimowy? Śpimy dłużej czy krócej?

2023-10-28 11:34

Zmiana czasu budzi ogromne kontrowersje, ponieważ według ekspertów ma zły wpływ na nasz organizm. Czy zmiana czasu z letniego na zimowy w 2023 roku będzie ostatnią zmianą czasu w Polsce? Kiedy dokładnie przestawiamy wskazówki zegara i w którą stronę? Tej daty lepiej nie przegapić.

Spis treści

  1. Kiedy ostatnia zmiana czasu?
  2. Zmiana czasu na zimowy 2023 - kiedy?

Zmiana czasu z letniego na zimowy, nadchodzi wielkimi krokami. Lada moment Polacy będą cofać wskazówki zegara o jedną godzinę, w efekcie czego podczas tej zmiany w nocy pośpimy o godzinę dłużej. Już w sobotę 23 września rozpocznie się astronomiczna i kalendarzowa jesień. Choć poczuliśmy tę porę roku znacznie wcześniej, gdyż wrzesień od początku nie napawał optymizmem, to wiele osób liczy na cieplejszy październik. To właśnie wtedy pod koniec miesiąca nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Jak wiadomo od wielu lat wokół tego tematu gromadzi się sporo kontrowersji. Wiele osób uważa, że przesuwanie wskazówek zegara jest niepotrzebne, dlatego jakiś czas temu, a dokładnie to w marcu 2022 roku, mówiło się że wtedy nastąpi po raz ostatni zmiana czasu. Tak się jednak nie stało. Czy najbliższa zmiana czasu będzie ostatnią? Czy nie będziemy przesuwać już wskazówek zegara? 

ZOBACZ TAKŻE: Data końca świata została ujawniona. Asteroida o sile 24 bomb atomowych rozbije Ziemię?!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Polacy zastanawiają się, kiedy nastąpi ostatnia zmiana czasu? Choć przesuwanie zegarków miało zakończyć się w marcu 2022 roku, to w wyniku pandemii dyskusje na ten temat zostały przerwane. Prace nad projektem dotyczącym tego tematu, mają ruszyć ponownie za kilka lat, dokładnie w 2026 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej zmodyfikowany Polak miał kiedyś rogi. Dziś jego ciało zdobią tatuaże, skaryfikacje i implanty

Zmiana czasu na zimowy 2023 - kiedy?

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 28 października, na niedzielę 29 października. Wskazówki zegara cofniemy wtedy o jedną godzinę, czyli przestawimy je z godziny 3:00 na 2:00 i będziemy mogli cieszyć się dłuższym snem.

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?