choinka

i

Autor: canva

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Kiedy najwcześniej można ubrać choinkę? Wiemy od czego to zależy

2023-12-18 8:11

Choinka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. To nie tylko drzewko, które zdobi nasze mieszkanie, ale przede wszystkim tradycja i symbol życia, odradzania się i płodności. Kiedy najwcześniej można ubrać choinkę? Wiemy od czego to zależy!

Kiedy powinno ubierać się choinkę? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Jedni robią to już 1 grudnia, a jeszcze inni czekają do Wigilii. Jak powinno być naprawdę? Choinka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Zielone drzewko przyozdabia się od lat bombkami, lampkami, łańcuchami i innymi ozdobami, które nadają prawdziwego klimatu. Choinką bożonarodzeniową zawsze jest jodła, sosna lub świerk, lecz ci którzy nie są fanami opadających igieł, wybierają te sztuczne, które do tych odmian są podobne z wyglądu. Nic nie zastąpi jednak zapachu świeżej choinki, który rozprzestrzenia się w okresie świąt po domach i mieszkaniach. Warto również wiedzieć, że bożonarodzeniowa choinka symbolizuje życie, odradzanie się i płodność, a kolor zielony jest utożsamiany z nadzieją, witalnością i narodzinami.

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić żeby śnieg nie przyklejał się do łopaty? Ten trik ułatwi ci życie!

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Kiedy można ubrać choinkę?

Kiedy najlepiej ubrać choinkę? Zwyczaj ozdabiania drzewka przywędrował do nas z Niemiec bardzo dawno temu. W sklepach możemy zobaczyć ubrane choinki już w listopadzie, co niekiedy potrafi mocno zdziwić. Kiedy najwcześniej można ubrać choinkę w domu? Oczywiście nie ma konkretnej daty ubierania choinki, jednak dawne zwyczaje nakazują, aby bożonarodzeniowe drzewko ubrać w wigilijny poranek 24 grudnia. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się jednak na przystrojenie choinki 6 grudnia lub na kilka dni przed świętami. Są także tacy, którzy choinkę ubierają już 1 grudnia, w momencie gdy nadchodzi okres otwierania kalendarzy adwentowych.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy przypada najkrótszy dzień w roku 2023? Wiemy ile trwa i od kiedy przybywa dnia

Do kiedy może stać choinka w domu?

Było już pytanie o ubieranie choinki, jednak Polacy często zastanawiają się do kiedy może stać choinka w domu. Okazuje się, że najwcześniej możemy rozebrać choinkę i schować inne świąteczne ozdoby w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia podczas święta Trzech Króli. Drugą datą do wyboru jest pierwsza niedziela po 6 stycznia, czyli Niedziela Chrztu Pańskiego. Ostatnim wyznaczonym terminem na rozebranie choinki jest Matki Boskiej Gromnicznej (2 lutego). Co ciekawe właśnie wtedy na placu Świętego Marka w Watykanie rozbierane są choinki i wszelkie dekoracje świąteczne.

Jak dobrze znasz film "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"? Biejmy brawo za 12/12!

Pytanie 1 z 12
W której części Kevina wystąpił późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump?