sklep, zakupy

i

Autor: canva

NIEDZIELA HANDLOWA

Kiedy jest niedziela handlowa w grudniu? Czy 3.12 są otwarte sklepy?

2023-12-01 11:44

Niedziela handlowa to temat, który co chwilę się przewija. Polacy zastanawiają się, kiedy są otwarte sklepy w niedzielę i czy najbliższą niedzielą handlową, będzie ta 3.12.2023. Wiemy, kiedy sklepy będą otwarte w ostatni dzień wygodnia! Sprawdźcie szczegóły.

Kiedy jest niedziela handlowa w grudniu 2023? Zastanawiają się Polacy. Grudzień to magiczny miesiąc, który kojarzy się z zimą i oczywiście świętami Bożego Narodzenia. Nie można również zapomnieć o Mikołajkach, które wypadają co roku 6 grudnia. Jak święta i Mikołaj, to oczywiście prezenty! Trwa zakupowy szał, podczas którego Polacy wybierają świąteczne prezenty dla swoich bliskich, a rodzice - prezenty na Mikołaja dla swoich małych pociech. Niestety nie każdy jest w stanie zrobić zakupy w sobotę, dlatego zostawia je na ostatni dzień tygodnia. Co z niedzielami handlowymi w grudniu? Okazuje się, że sklepy będą otwarte w aż dwie niedziele grudnia! Czy będzie to 3.12.2023? Odpowiadamy!

ZOBACZ TAKŻE: Przed nami silna śnieżyca. Spadnie nawet 30 cm śniegu! Gdzie będzie najgorzej?

Mateusz Morawiecki nie ma V-DOLCÓW?! Takim językiem mówi dziś młodzież #EwelinaPyta

Otwarte sklepy w niedzielę 3 grudnia 2023

Czy 3 grudnia jest niedziela handlowa? Niestety mamy złą wiadomość. W niedzielę 3.12 sklepy będą zamknięte. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych, a także w marketach spożywczych typu Biedronka, Lidl, Auchan, Netto, Aldi, Carrefour czy też Kaufland. Zamknięte będą także sklepy z elektroniką Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, a także markety budowlane OBI, Leroy Merlin, Castorama, Mrówka. Zakupy możemy zrobić jedynie na stacjach paliw, w dyżurnych aptekach, a także w niektórych sklepach osiedlowych i sieciówkach Żabka czy też Carrefour Express.

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Łągwa z Ich Troje ma nowy zawód! Wybór branży może zaskoczyć

Niedziele handlowe w grudniu 2023 - kiedy są?

Kiedy wypadają niedziele handlowe w grudniu 2023? Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą, w grudniu tego roku będziemy mieli aż dwie niedziele handlowe i wypadają one 10 oraz 17 grudnia. W tych dniach sklepy i galerie handlowe będą czynne w pełnym wymiarze godzin. Polacy zastanawiają się także, czy 24 grudnia to niedziela handlowa? Okazuje się, że w niedzielę 24.12.2023, czyli w Wigilię obowiązywać będzie zakaz handlu z wyłączeniem w przypadku 32 rodzajów sklepów lub punktów usługowych (są to m.in.: stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, zakłady pogrzebowe).