szkoła

i

Autor: pixabay.com

Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2023? Czy uczniowie mogą opuścić wtedy lekcje?

2023-03-21 8:43

Dzień Wagarowicza to ulubiona data uczniów w szkolnym kalendarzu. Choć nie jest to oficjalne, większość nauczycieli pochodzi do tego z życzliwością. Kiedy w 2023 roku jest Dzień Wagarowicza? Czy uczniowie mogą opuścić wtedy lekcje bez żadnych konsekwencji? To warto wiedzieć!

Spis treści

  1. Dzień Wagarowicza 2023 - DATA
  2. Wolne w Dzień Wagarowicza

Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2023? To ciekawi wielu uczniów, którzy liczą na dzień wolnego od lekcji i szkoły. Dzień Wagarowicza to oczywiście nic innego jak czas, kiedy młodzież samowolnie uchyla się od obowiązków szkolnych. Choć jest to święto nietypowe, obchodzi go większość uczniów, studentów, a nawet nauczycieli. Tego dnia nauczyciele przymykają oko na wiosenne wagary swoich podopiecznych, organizują zawody sportowe dla młodzieży lub wiosenne pikniki, które poprzedza zwyczaj topienia marzanny. Wagary zazwyczaj kojarzą się ze negatywnym wykroczeniem w szkole, które ciągnie za sobą sporo konsekwencji. Obniżone zachowanie, telefon do rodziców lub wizyta u dyrektora placówki na jego "dywaniku". Jak jest z Dniem Wagarowicza? Kiedy wypada i czy uczniowie mogą legalnie odpuścić wtedy lekcje?

Korzystanie z TikToka tylko do 60 minut. Nowe zasady również w Polsce!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Dzień Wagarowicza 2023 - DATA

Kiedy wypada Dzień Wagarowicza 2023? Czy nie ma wtedy lekcji? Co roku Dzień Wagarowicza obchodzi się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca. W tym roku pierwszy Dzień Wiosny, a zarazem Dzień Wagarowicza, wypada we wtorek.

ZOBACZ TAKŻE: Wiosenna przerwa świąteczna 2023. Kiedy jest wolne w szkole na Wielkanoc?

Wolne w Dzień Wagarowicza

Czy nie ma lekcji w Dzień Wagarowicza? Czy 21 marca nie idzie się do szkoły? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Tego dnia w szkołach mogą być organizowane zajęcia sportowe, pikniki, spacery, wiosenne pokazy mody lub inne aktywności, zamiast tradycyjnych lekcji. Należy jednak pamiętać, że nie ma nigdzie napisane, że we wtorek 21 marca zajęcia się nie odbywają, dlatego lepiej podejść do wagarów z rozwagą. Być może nauczyciele przymkną oko i uda się "obchodzić" ten nietypowy dzień bez nieprzyjemności. Wszystko oczywiście zależy od szkoły i od danego nauczyciela.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...