przyjaciółki, kobieta

i

Autor: pixabay.com

KARTKA Z KALENDARZA

Kiedy jest Dzień Dziewczyn, a kiedy Dzień Kobiet? To nie są te same dni w kalendarzu

2024-03-05 12:06

Dzień Kobiet to najpopularniejsze święto pań, które obchodzimy w marcu. Jednak czy wiedziałeś, że jest w kalendarzu widnieje jeszcze Dzień Dziewczynek? Jaka jest różnica pomiędzy tymi świętami? Kiedy obchodzimy Dzień Kobiet, a kiedy Dzień Dziewczyn? To warto wiedzieć!

Spis treści

  1. Dzień Kobiet 2024 - DATA
  2. Dzień Dziewczyn 2024 - DATA

Dzień Kobiet, a Dzień Dziewczynek - kiedy wypadają i czy są tym samym świętem? To zastanawia wiele osób. Marzec to wiosenny miesiąc, który kojarzy się wszystkim z początkiem wiosny. To także miesiąc, w którym panie obchodzą swoje święto! Mowa oczywiście o Dniu Kobiet, podczas którego panowie w wyjątkowy sposób okazują im miłość, szacunek i obdarowują je pięknymi kwiatami. W szczególności są to tulipany, na które jest teraz szał, ale niektórzy panowie wybierają także tradycyjne, czerwone róże. W szkołach natomiast koledzy kupują swoim koleżankom z klasy małe upominki, a zakochani panowie zabierają swoje wybranki serca na randki. Jednak czy wiesz, że w kalendarzu jest jeszcze takie święto jak Dzień Dziewczyny? W porównaniu do Dnia Kobiet, Dzień Dziewczyny skupia się na młodych kobietach i zwraca uwagę na wyzwania, z którymi muszą się zmierzać - przemoc, prostytucja, aranżowane małżeństwa z nastolatkami, choroby czy też niechciane ciąże. Dzień Dziewczyny nie jest więc celebracją kobiecości, a okazją do rozmowy o problemach.

Facebook - Wywiad Tadzik - o show Drag Me Out | ESKA

Dzień Kobiet 2024 - DATA

Kiedy jest Dzień Kobiet w 2024 roku? Wszystkie panie obchodzą swoje święto jak zawsze 8 marca.

ZOBACZ TAKŻE: Życzenia na Dzień Dziewczyny 11 października. Wierszyki, śmieszne SMS-y

Dzień Dziewczyn 2024 - DATA

Kiedy jest Dzień Dziewczynek? Okazuje się, że nie jest to to samo święto, co Dzień Kobiet. Dzień Dziewczyny choć nie jest tak popularnym świętem, obchodzi się na jesieni, a dokładnie 11 października. Co ciekawe, święto to zostało ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

ZOBACZ TAKŻE: Prezenty na Dzień Kobiet w szkole. Co kupić koleżankom z klasy na 8 marca?

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się