jesień

i

Autor: pixabay.com

NOWA PORA ROKU

Wiemy kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień. Pamiętaj też o zmianie czasu!

2023-09-22 8:26

Pogoda za oknem robi się coraz bardziej jesienna. Dni powoli zaczynają być krótsze, a noce coraz chłodniejsze, dlatego oznacza to tylko jedno - jesień zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie rozpoczyna się nowa pora roku? Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy? To warto wiedzieć!

Wakacje dobiegają końca, a wraz z nimi chłodniejsze noce i poranki. Dni również są coraz krótsze, a w powietrzu powoli czuć zapach jesieni. Promienie słońca nie ogrzewają nas tak bardzo jak pełnym latem, a liście na drzewach powoli zmieniają barwę z zielonej na złoto-pomarańczową i spadają na ziemię. W piątek 1 września przypadła jesień meteorologiczna, która jest niezwykle ważna dla klimatologów. Obejmuje ona zawsze trzy pełne miesiące, czyli wrzesień, październik i listopad. Polacy zastanawiają się, kiedy w takim razie jest astronomiczna i kalendarzowa jesień, a także kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy. To warto wiedzieć, ponieważ pośpimy o godzinę dłużej!

ZOBACZ TAKŻE: Wystawiasz jedną stopę spod kołdry? To ważny znak od organizmu. Nie wszyscy są tego świadomi!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Jesień astronomiczna i kalendarzowa 2023 - DATA

Kiedy jest jesień astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? Odpowiedzi na to pytanie, poszukuje wiele osób. Jesień kalendarzowa zawsze wypada 23 września, natomiast pierwszy dzień jesieni astronomicznej przypada wraz z równonocą jesienną, czyli 22 lub 23 września.

ZOBACZ TAKŻE: Legionella - co to za choroba? Objawy, leczenie, gdzie w Polsce

Jesień 2023 - kiedy jest zmiana czasu?

Kiedy jest zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki? Zmiana czasu z letniego na zimowy 2023 wypada zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2023 roku nastąpi to w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. Wskazówki zegara cofniemy o jedną godzinę, czyli z godziny 3:00 na 2:00.

QUIZ: Jaką porą roku jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaki masz kolor włosów?