termometr

i

Autor: pixabay.com

Kiedy będzie ciepło? Prognoza pogody na końcówkę maja, czerwiec i lipiec 2022

2022-06-02 8:11

Kiedy będzie ciepło? Nad tą kwestią rozmyśla w ostatnim czasie wiele osób, a to wszystko przez drastyczną zmianę pogody. Choć jeszcze kilka dni temu mogliśmy delektować się urokami prawdziwej wiosny, to niestety do naszego kraju zawitała jesienna aura. Jak przedstawia się prognoza pogody na końcówkę maja, a także na czerwiec i lipiec? Sprawdźcie!

Pogoda 2022 - kiedy będzie ciepło? Kiedy przyjdzie prawdziwe lato i ciepłe słoneczne dni? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która z utęsknieniem czeka na lato. Pogoda w Polsce od czasów Zimnej Zośki nie rozpieszcza. Na niebie można było zaobserwować spore zachmurzenie, temperatura była niższa - szczególnie rano i pod wieczór,a dodatkowo pojawiały się nawet przymrozki. Kiedy w końcu poczuliśmy promienie słońca, nie trwało to jednak zbyt długo. Do Polski nadeszły silniejsze porywy wiatru i burze. Kolejna zmiana nastąpiła z czwartku na piątek 26 i 27 maja. Do naszego kraju dotarła strefa niżu, która przyniosła opady deszczu, a także silny wiatr, który w porywach może osiągać nawet 85hm/h. Kiedy pogoda się polepszy? Kiedy w końcu będzie ciepło?

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...

Kiedy będzie ciepło 2022? [PROGNOZA POGODY]

Pogoda na końcówkę maja 2022 zapowiada się kiepsko. Ostatni weekend miesiąca nie będzie należał do najcieplejszych. W wielu regionach Polski należy spodziewać się sporego ochłodzenia - nawet do 12 stopni Celsjusza, a także porywistego wiatru i intensywnych opadów deszczu. Deszcz to dobra informacja dla rolników, którzy w ostatnich dniach odczuli pierwsze skutki suszy. Spokojnie, końcówka maja nie będzie do końca taka straszna. Na niebie zawita słońce, a także wyższe temperatury między 30, a 31 maja, lecz tylko w niektórych regionach naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Drastyczna zmiana pogody w Polsce. Szykuje się "deszczowa jesień" i silny wiatr!

Jaka będzie pogoda w czerwcu 2022? Wstępne prognozy pogody na czerwiec, mówią iż będzie dużo słońca, a temperatura osiągnie od 20 stopni Celsjusza w górę. Opady deszczu spodziewane są na początku miesiąca, a także pod koniec i to właśnie wtedy w niektórych regionach Polski możemy spodziewać się częstego rozwoju burz. W niektórych częściach Polski, temperatura powietrza może osiągnąć nawet 30 stopnie Celsjusza! Przypomnijmy, że pierwszy dzień lata wypada w kalendarzu 21 czerwca.

Jaka będzie pogoda w lipcu 2022? Synoptycy zapowiadają iż lipiec będzie jednym z cieplejszych miesięcy. Szykuje się upalne lato, podczas którego odczujemy wysokie temperatury. Aktualnie ciężko jest jednak określić ile stopni pojawi się na termometrach i w jakich dniach, jednak mówi się, że najcieplej ma być w okolicach 10 lipca. Prognozy długoterminowa nie są do końca wiarygodna, dlatego warto podchodzić do nich z przymrożeniem oka.

ZOBACZ TAKŻE: Zarobki gwiazd - ile zarabia Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Beata Kozidrak i inni? Kwoty szokują!

SuperZdrowi: Pogoda dla alergików: co uczula, jak się zabezpieczyć itp.:

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.