egzamin, szkoła

i

Autor: pixabay.com

MATURA

Kiedy będą wyniki matur 2023? Jak się zalogować?

2023-07-07 8:02

Wyniki matur to niezwykle stresujący moment dla młodych osób. W końcu to od nich zależy to, czy dostaną się na wymarzoną uczelnię i kierunek studiów. Jak sprawdzić wyniki matur 2023? Na jakiej stronie będą dostępne i o której godzinie? Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z wynikami matur 2023 w poniższym artykule.

Spis treści

  1. Matura 2023 - WYNIKI [DATA, GODZINA]
  2. Matura 2023 - WYNIKI. Gdzie szukać?
  3. Matura 2023 - login i hasło do wyników

Wyniki z matur 2023 - kiedy będą dostępne? Jak sprawdzić wyniki matury? Takie pytania chodzą po głowie niejednego ucznia. W 2023 roku powróciły matury ustne z języka polskiego, a także języka obcego nowożytnego. Dodatkowo została wprowadzona nowa Formuła 2023, która wydłuża czas pisania niektórych egzaminów, ale także wiąże się ze zmianą zadań. Dla przykładu matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym trwa łącznie 240 minut i obejmuje język polski w użyciu, test historycznoliteracki i wypracowanie. Zmiany dotyczą też matury z matematyki, gdzie zrezygnowano z zadań za rozwiązanie których można było uzyskać 5 albo 6 punktów. Pojawi się za to więcej zadań za rozwiązanie których można zdobyć 1 lub 2 punkty. Nowością mają być także nowe typy zadań, jak na przykład zadania "prawda - fałsz". Gdzie szukać wyników z matury 2023? Jak się zalogować na stronę?

ZOBACZ TAKŻE: Błąd rzeczowy, a kardynalny - jaka jest różnica? Co to znaczy?

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Matura 2023 - WYNIKI [DATA, GODZINA]

Kiedy i o której godzinie będą wyniki matur 2023? Wyniki tegorocznej matury zostaną opublikowane na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych w dniu 7 lipca 2023 roku w godzinach 8:00-10:00. Tego dnia serwery mogą być przeciążone, dlatego jeśli nie będziecie mogli się zalogować, trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Matura 2023 - WYNIKI. Gdzie szukać?

Gdzie szukać wyników z matury 2023? Na jakiej stronie będą wyniki egzaminów? Wyniki matur 2023 dostępne będą online, na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie ZIU. Aby poznać wyniki tegorocznych matur, musicie wejść w zakładkę UCZEŃ, a następnie zalogować się podając swój numer PESEL oraz login i hasło do serwisu. 

ZOBACZ TAKŻE: Ile trwa matura 2023? Czas trwania matur podstawowych i rozszerzonych

Matura 2023 - login i hasło do wyników

Skąd wziąć login i hasło do sprawdzenia wyników matur 2023? Każdy maturzysta otrzymuje przydzielony mu login i hasło ze swojej szkoły. Dane przekazuje dyrekcja, sekretariat lub wychowawca. Co jeśli zgubi się login i hasło do sprawdzenia matur? Spokojnie - hasło i login mogą być ponownie wygenerowane przez szkołę. W tym celu należy udać się do sekretariatu. 

Listen to "Dżuma - Albert Camus - streszczenie lektury" on Spreaker.