ARKUSZE MATURALNE

Język angielski poziom rozszerzony MATURA 2024 - arkusz CKE, odpowiedzi, zadania

2024-05-13 14:03

Nastał nowy tydzień, a wraz z nim kolejne egzaminy. W poniedziałek 13 maja o godzinie 9:00 wystartowała matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Czy była łatwa, tak jak podstawa? Jaka dłuższa forma wypowiedzi była do napisania? Sprawdźcie o której godzinie będą arkusze.

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2024. Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi? Maturalny maraton trwa w najlepsze, a uczniowie mają już za sobą nie tylko obowiązkowe, pisemne podstawy, ale także niektóre rozszerzenia, a niektórzy nawet zaliczyli już ustne egzaminy. W poniedziałek 13 maja rano uczniowie otworzą tym razem arkusze z rozszerzonego języka angielskiego, który coraz częściej wybierany jest przez zdających jako przedmiot dodatkowy - w tym roku podchodzi do tej matury 183 688 osób. Co ciekawe, średni wynik matury z języka angielskiego rozszerzonego w 2023 roku wyniósł 69 procent (formuła 2023) oraz 57 procent (formuła 2015).

ZOBACZ TAKŻE: Co to są idiomy? Dzięki nim zdobędziesz dodatkowe punkty na maturze z angielskiego!

Eska Daje Szkołę - Król Karol

Język angielski 2024 poziom rozszerzony - ARKUSZE PDF, MATURA

Gdzie szukać arkuszy z angielskiego na poziomie rozszerzonym 2024? Kiedy będą dostępne w sieci? Arkusze egzaminacyjne pojawią się na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek 13 maja o godzinie 14. Jeśli tylko będą dostępne na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz z angielskiego roszerzonego 2024 umieścimy w naszej specjalnej galerii poniżej.

[AKTUALIZACJA 13.05 GODZ. 14:03]

Arkusze angielski rozszerzony 2024 są już dostępne. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE oraz w naszym artykule - na górze nowa formuła 2023, zaś na dole znajduje się stara formuła 2015.

Matura rozszerzona angielski 2024 - ODPOWIEDZI, ZADANIA, WYPRACOWANIE

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z angielskiego? Jakie wypracowanie było do napisania? Maturzyści otworzyli swoje arkusze w poniedziałek 13 maja równo o godzinie 9:00 i mają aż 150 min na rozwiązanie zadań. Jak to w przypadku języków obcych bywa, na zdających czeka test oraz dłuższe wypracowanie do napisania. Na ten moment ani temat najbardziej punktowanego zadania nie jest znany, ani treść arkusza i odpowiedzi do zadań. Maturzyści po wyjściu z sali egzaminacyjnej mogą omówić swoje odpowiedzi i rozwiązania zadań z nauczycielem lub korepetytorem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu na stronie internetowej CKE. Gdy tylko pojawią się pierwsze reakcje uczniów, co w tym roku było na maturze z angielskiego rozszerzonego, artykuł zostanie zaktualizowany.

AKTUALIZACJA 13.05.2024 [GODZ. 12:50]

Okazuje się, że język angielski na poziomie rozszerzonym nie należał do najłatwiejszych egzaminów. Uczniowie, którzy zdawali formułę 2023 musieli napisać rozprawkę, co mocno ich poirytowało! W serwisie X (dawny Twitter) pojawiło się mnóstwo komentarzy, że zadania były trudne - nawet ze słuchania.