Marsz

i

Autor: Pixabay.com Marsz

Jarosław Szostakowski-Jest to skrajnie nacjonalistyczna impreza. Czy Marsz Niepodległości powinien się odbyć?

2021-10-28 13:38

Marsz Niepodległości znów kością niezgody. Po jednej stronie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który chce go zakazać, po drugiej środowiska narodowe, w tym poseł Konfederacji Robert Winnick. Dlaczego ten marsz budzi tyle emocji? I czy w taki sposób powinno wyglądać świętowanie odzyskania niepodległości?

Jest to skrajnie nacjonalistyczna impreza. Czy Marsz Niepodległości powinien się odbyć?To wydarzenie jest organizowane już od lat w Warszawie. Często podczas marszu dochodziło do zamieszek, były też okresy, kiedy było bardzo spokojnie. 27 października 2021 roku sąd zdecydował, że Marsz Niepodległości nie może zostać zarejestrowany jako impreza cykliczna. Władze Warszawy zapowiedziały, że na wydarzenie nie pozwolą. Jedna i druga strona próbuje się zaszachować. Pytanie brzmi, czy to przypadkiem nie jest dolewanie oliwy do ognia. W którą stronę to zmierza i kto ma rację. Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski zapytany o to dlaczego ten Marsz nie jest mile widziany w Warszawie, przynajmniej przez władze miasta, powiedział, jest to skrajnie nacjonalistyczna impreza, którego uczestnicy wznoszą hasła nienawiści i dlatego mieszkańcy naszego miasta tak źle na niego reagują.

SuperNove Horror Story: posłuchaj przerażających historii w Tygodniu Grozy!

SuperNova LIVE: Roksana Węgiel w utworze Korona

Jest to skrajnie nacjonalistyczna impreza. Czy Marsz Niepodległości powinien się odbyć?

Tym tematem zajął się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do programu zaprosił Przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy Jarosława Szostakowskiego oraz Wiceprezesa stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witolda Tumanowicza.

Roksana Węgiel w zjawiskowym wykonaniu utworu Korona na żywo w SuperNova LIVE

Tumanowicza powiedział, że Prezydent Trzaskowski chyba odreagowuje swoją porażkę w wyborach prezydenckich zeszłego roku, dlatego i w tym roku próbuję nam przeszkodzić świętowanie niepodległości 11 listopada. Najpierw był zainteresowany pójściem wspólnie w marszu niepodległości potem jak przegrał to chyba odreagowuje właśnie na Marszu Niepodległości swoją porażkę. Przykre to i głupie, bo Marsz Niepodległości, tak czy siak, co roku się odbywa. Polacy przyjeżdżają z biało-czerwonymi flagami do stolicy i idą ulicami Warszawy. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Jarosław Szostakowski-Jest to skrajnie nacjonalistyczna impreza. Czy Marsz Niepodległości powinien się odbyć? Supernova w samo południe