Jak skutecznie wrócić do pracy po urlopie? Psycholog: nasz mózg przechodzi w inny stan

i

Autor: canva.com

Jak skutecznie wrócić do pracy po urlopie? Psycholog: nasz mózg przechodzi w inny stan

2021-08-27 13:02

Ostatni weekend wakacji przed nami, powoli trzeba oswoić się z myślą o powrocie do pracy. Co zrobić, żeby wrócić z urlopu i nie zwariować. Jak gładko przejść od lenistwa i nic nierobienia do swoich codziennych obowiązków?

Jak skutecznie wrócić do pracy po urlopie? Psycholog: nasz mózg przechodzi w inny stan. Co zrobić, żeby wrócić z urlopu i nie zwariować? To pytanie zadaje sobie każdy. Dwa tygodnie spania do 9 i odpoczywania musimy zamieć na wczesne wstawanie i znacznie mniejszą liczbę godzin dla siebie. Jak radzą specjaliści, musimy dać sobie chwilę czasu na rozpęd i wdrożenie. Warto zaplanować sobie aktywności na najbliższy weekend, które będą nas relaksowały. Musimy mieć w pracy jasne priorytety i na samym początku zająć się nimi. Później oszacujmy swój zasób energii na dany dzień, wtedy będziemy wiedzieć, czy wyrobimy się ze wszystkimi swoimi obowiązkami. I najważniejsze nie planujmy dnia, zaraz po urlopie na 100 procent, planujmy go z pewnym marginesem czasowym.

Natalia Nykiel z niespodzianką dla słuchaczy Radia SuperNova. O co chodzi? Kiedy premiera?

Kazimierz Węgrzyn po awansie Legii Warszawa do Ligi Europy: Emreli to był strzał w dziesiątkę

Jak skutecznie wrócić do pracy po urlopie? Psycholog: nasz mózg przechodzi w inny stan

Artur Jarząbek postanowił zająć się tym tematem w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił psycholog społeczną Paulinę Sobiczewską z Uniwersytetu SWPS oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie Danutę Kozakiewicz. Sobiczewska powiedziała co zrobić, żeby inni przy nas nie oszaleli, kiedy zaczniemy opowiadać swoje wakacyjne przygody. Moja główna rada to przede wszystkim nie opowiadaj za wiele niepytanym. Odpowiadamy na pytania, jeśli ktoś jest zainteresowany miejscem, w którym byliśmy, ale nie wybiegamy za bardzo naprzód. No i oczywiście nie męczmy tych, którzy urlopu jeszcze nie mieli.

Liga Mistrzów: Zakończyło się losowanie. Kto trafił do grupy śmierci?

Kozakiewicz opisała, jak wygląda powrót do szkoły. Nie można w szkole dzielić dzieci na zaszczepionych i niezaszczepionych. Chodzi o bezpieczeństwo. To będzie inny rok szkolny, niż te, do których przywykliśmy. Mamy konkretne wytyczne i rekomendacje, jedną z nich jest na przykład przywożenie dziecka samochodem, a nie komunikacją miejską. W szkole wietrzymy, dezynfekujemy, myjemy ręce i oczywiście chodzimy w maseczkach. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.